Imam pitanje u vezi muzike

Imam pitanje u vezi muzike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ljudi,
ovako, planiram kupit nekakvu muziku za golfa IV.
e i sad mene zanima sta bi bilo najbolje, znaci ako mi treba kvalitetan, lijep i ugodan zvuk, i uz to i dobar bass.
nekako mi se najvise dopada pioner i to ovako

Zvučnici PIONEER TS-E1796 (17cm).......................4kom
Subwoofer PIONEER TS-W12PRS (30cm).................1kom
Zvučnici PIONEER TS-E6996 (16,3 x2 3,7 cm)..........2kom

e sad mi nije bas jasno sljedece:

1. dali se uopce stavljaju ovi 16,3 x 23,7 zvucnici kad je subwoofer u bunkeru?
2. ako neko mozda zna kakvi visokotonci se mogu ugradit u golfa IV (dimenzije i koji bi bili dobri)?
3. kakvo pojacalo mi treba za gore navedeni sub, 4 zvucnika, 2 ovalna zvucnika i 2 visokotonca (znaci koliko kanalno i koja snaga ili bas neko određeno)?

hvala
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
cuj nesto.
ja te obicne zvucnike bi spojio na izlaze CD playera a samo woofer na pojacalo.

Ako ima mogucnost, uvijek je nemjerljivo bolje spojiti sve na pojacala, nego na HU. I ljepsi i jaci zvuk, a i bolje mogucnosti podesavanja.
@lukasime, mislim da ti uopste ne trebaju elipse te, imat ces 17cm u vratima svim, ovo ti je visak gore. Potrazi zato visokotonce radije, ili pogledaj kakve druge 17cm sa odvojenim recimo sistemima, tj visokotonci da budu dio paketa, pa to staviti ili na fabricke pozicije, ili recimo naprijed na tablu.
 
Član
trizex je napisao(la):
@lukasime, mislim da ti uopste ne trebaju elipse te, imat ces 17cm u vratima svim, ovo ti je visak gore. Potrazi zato visokotonce radije, ili pogledaj kakve druge 17cm sa odvojenim recimo sistemima, tj visokotonci da budu dio paketa, pa to staviti ili na fabricke pozicije, ili recimo naprijed na tablu.

OK, hvala na odgovoru
ali nije mi jasno kakvo mi pojacalo onda treba za ta 4 zvucnika, visokotonce i sub (ono 1 kanalno, 2 kanalno, 3 kanalno, 4 kanalno, 5 kanalno ili 6 kanalno pojačalo, sta to uopce znaci?? dali je to da na npr 2 kanalno mogu spojit 2 zvucnika ili??)
i jos samo nesto dali mora bit ista marka, da je sve pioner ili se skroz svejedno?
 
Član
Marke svejedno. Kombinacija ima bezbroj, najlaksa ti je s 2 pojacala, jedno 4erokanalno recimo, za 4 17ke u vratima, jos jedno dvokanalno ili monoblok recimo za woofer. U tom slucaju bi visokotonci mogli i odvojeni se kupiti ,pa spojiti na radio recimo direktno.
 
Član
lukasime je napisao(la):
e ljudi,
ovako, planiram kupit nekakvu muziku za golfa IV.
e i sad mene zanima sta bi bilo najbolje, znaci ako mi treba kvalitetan, lijep i ugodan zvuk, i uz to i dobar bass.
nekako mi se najvise dopada pioner i to ovako

Zvučnici PIONEER TS-E1796 (17cm).......................4kom
Subwoofer PIONEER TS-W12PRS (30cm).................1kom
Zvučnici PIONEER TS-E6996 (16,3 x2 3,7 cm)..........2kom

e sad mi nije bas jasno sljedece:

1. dali se uopce stavljaju ovi 16,3 x 23,7 zvucnici kad je subwoofer u bunkeru?
2. ako neko mozda zna kakvi visokotonci se mogu ugradit u golfa IV (dimenzije i koji bi bili dobri)?
3. kakvo pojacalo mi treba za gore navedeni sub, 4 zvucnika, 2 ovalna zvucnika i 2 visokotonca (znaci koliko kanalno i koja snaga ili bas neko određeno)?

hvala

<br />
<b>Fatal error</b>: Cannot redeclare class databaseEngine in <b>/home/bhtuning/public_html/inc/db_mysqli.php</b> on line <b>13</b><br />


Vidi drug
pusti se price ti bi ovo ti bi ono
nego poslusaj moj savjet
fino otidji do CARAUDIA i vidi sa momcima sta i kako
a ako nisi iz sarajeva
WWW.CARAUDIO.BA
pa tamo pitaj sta i kako fino ce ti Muha i Faris objasniti sta i kako

:D

LP
 
Član
Nema na cemu, zato smo tu. Sta znam, podijelim s drugima :) Sta ne znam, pravim se da nisam vidio temu :D
 
Član
prednji system na pojacalo sub u bunker i cao. zadnje zvucnike ostavis na HU. eto reci neki planirani budzet pa da ti mogu napisati koje komponete.
 
Član
Faris_D je napisao(la):
prednji system na pojacalo sub u bunker i cao. zadnje zvucnike ostavis na HU. eto reci neki planirani budzet pa da ti mogu napisati koje komponete.

e super, samo ako moze neke koji pasu u rupe na golfu 4.
pa kad bi se moglo nac nesto do 4500 kn, bilo bi super ali ne bas preko 5000

znaci 5 maximum
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top