imam "mali " problem

imam "mali " problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam golfa 2 , 88 godiste , 1,6 benz.
pri paljenju dobar , u toku voznje isto tako al problem je sto cesto imam relacije od 600 km. u cugu . kad izadem na auto-put nakon 60-70 km. "gubim" gas . znaci mogu odrzavati brzinu i to jedva a prima samo pun gas kad se zakuca . ono izmedu ma necuje .
rijesavam problem sto stanem , ugasim auto samo na 15ak - 20 sec. i onda je sve po p.s-u .
I jos nesto , kad pocne da zeza , i imam samo "pun" gas , tad ide ko lud , bolji je nego obicno .
Zna li iko odprilike sta mu je ???
hvala unaprijed ;)
 
Član
panajotis je napisao(la):
kablovi ti se smoce od vode ili snijega 99%...!
vjerovatno nemas onu zastitnu plastku ispod!

Pa ako je do kablova zasto se onda nakon sto na 15-ak sec ugasi auto vraca sve na normalu...
 
Početnik
Prvo pitanje..jesi cistio karburator? To moras ako nisi..jel rucni saug ili automatski? Jesu li platine ili elektronika?
 
Član
GTI 16V je napisao(la):
panajotis je napisao(la):
kablovi ti se smoce od vode ili snijega 99%...!
vjerovatno nemas onu zastitnu plastku ispod!

Pa ako je do kablova zasto se onda nakon sto na 15-ak sec ugasi auto vraca sve na normalu...

Pojma nemam al juce smo mi sa golfom imali isti problem:icon_rolleyes:
izgubi gas stanemo,ugasimo minut dva i upali odmah ...

Kaze majstor pokvasi se struja,tacno treba kupovati alkalne baterije VARTA!:)
:cool:
 
Član
plavooki_31 je napisao(la):
imam golfa 2 , 88 godiste , 1,6 benz.
pri paljenju dobar , u toku voznje isto tako al problem je sto cesto imam relacije od 600 km. u cugu . kad izadem na auto-put nakon 60-70 km. "gubim" gas . znaci mogu odrzavati brzinu i to jedva a prima samo pun gas kad se zakuca . ono izmedu ma necuje .
rijesavam problem sto stanem , ugasim auto samo na 15ak - 20 sec. i onda je sve po p.s-u .
I jos nesto , kad pocne da zeza , i imam samo "pun" gas , tad ide ko lud , bolji je nego obicno .
Zna li iko odprilike sta mu je ???
hvala unaprijed ;)

probaj kad ti se to desi zalit hladnom vodom benzinsku punpu i onda vozit zna biti do nje kad se ugrije rasiri se membrana i nece ga gura gorivo
 
karburator je ciscen i nastelovan prije 15-ak dana , znaci nevjerujem da je on u pitanju . kablovi , hmmm moguce je a i pumpa . par ljudi mi je vec govorilo da je moguca pumpa jer je neka frka sa membranom . u svakom slucaju hvala na savijetima . zamijenicuo to pa se javim oko ponedjeljka sa rezultatima .
 
Član
Zerr je napisao(la):
plavooki_31 je napisao(la):
imam golfa 2 , 88 godiste , 1,6 benz.
pri paljenju dobar , u toku voznje isto tako al problem je sto cesto imam relacije od 600 km. u cugu . kad izadem na auto-put nakon 60-70 km. "gubim" gas . znaci mogu odrzavati brzinu i to jedva a prima samo pun gas kad se zakuca . ono izmedu ma necuje .
rijesavam problem sto stanem , ugasim auto samo na 15ak - 20 sec. i onda je sve po p.s-u .
I jos nesto , kad pocne da zeza , i imam samo "pun" gas , tad ide ko lud , bolji je nego obicno .
Zna li iko odprilike sta mu je ???
hvala unaprijed ;)

probaj kad ti se to desi zalit hladnom vodom benzinsku punpu i onda vozit zna biti do nje kad se ugrije rasiri se membrana i nece ga gura gorivo

Moze biti, al je nemoguce da mu se pumpa ohladi za 15 sec :icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top