ilegalni ili legalno...

ilegalni ili legalno...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sada zna li neko tacno sta se sve mora uraditi kada se promjeni motor u autu...znam ove lokalne slucajeve tipa:"ocami mog zaustave me drotovi gledaju u saobracajnu pise 30kw a ja iso 170,a u mene 112kw pod haubom,jesu debili,nemogu mi nista"-ali ajd nek nego granicu tako proba da prodje...znaci koji je legalan put do promjene motora?
 
...kao ni ja,a vjerujem kao ni mnogi...
P.S-Moj drug vozi crvenog G1-cabrio,i on je imao pod haubom 2.0,a u saobracajnoj 1.8...kontas i on kaze ma moze se to,al ajd nek proba Italijansku granicu da predje...
 
Član
Legalan put je slijedeci:
ako si zamjenio motor u autu prvo moras da imas papire o porijeklu ugradjenog motora tj racun,carinsku deklaraciju ili nesto sto dokazuje da nije ukraden,polije toga ides na atest i sa papirima od atesta u MUP da ti izdaju novu saobracajnu sa podacima o novom motoru.
 
Administrator
motor sa papirima, ja mislim da masinski fakultet radi atest kad se motor ubaci dobijes potvrdu i upisuje se novi motor u saobracanu(ccm,kw i br. motora) nisam siguran treba li ti racun od servisa koji ti je ubacivao motor a kod nas je to procedura mozda 2-3 mjeseca papirologije uzas
 
Član
hehe kazem ja maloprije Feletu BMW je to brz ko munja hehe
mislim da nema potrebe da se jedni drugima izvinjavamo radi bezveze sitnica ;)
 
Član
Cijena je 120-160KM, a atest radis na maš. fakultetu sa papirima od motora kojeg si ugradio..
Kod mene je ispod haube 2,0 a u saobracajnom 1,3, imam sve potrebne papire (racun od ugradnje, carinske deklaracije itd..) al ne mogu da se nakanim da to odradim a i jeftinija mi je registracija 350KM a inace bi bila 550-600KM, preko grane i ne idem tako da nemam problema..
 
Putovanja.ba
Administrator
edo_16v je napisao(la):
Cijena je 120-160KM, a atest radis na maš. fakultetu sa papirima od motora kojeg si ugradio..
Kod mene je ispod haube 2,0 a u saobracajnom 1,3, imam sve potrebne papire (racun od ugradnje, carinske deklaracije itd..) al ne mogu da se nakanim da to odradim a i jeftinija mi je registracija 350KM a inace bi bila 550-600KM, preko grane i ne idem tako da nemam problema..

:D sreca pa imamo svoje more, do Neuma komotno mozes.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top