Hyundai Elantra 1.6

Hyundai Elantra 1.6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh doslo vrijeme da i ja parkiram vozilicu u garazu na forumu :p
Radi se u hyundai.u elantri 2001,1.6 (107ks) drugi vlasnik,bila je u vlasnistvu dede koji mi je poklonio auto za rodendan,auto 2001 izvuceno iz salona,redovno odrzavana,jednom udarena nazad,ali nista strasno (malo puknuta stopka i sitno udubljenje na gepeku,neprimjetno skoro) od opreme ima el. podizace prednjih prozora,maglenke i to je to otprilike,ljeti kotrlja na nekim 15kama,a zimi na 15kama celicarama s ratkapama
na satu ima 201.000,prije 7 dana uraden veliki servis,neki dan stavio novi kit xenona 7K,skinuo one njegove natpise na gepeku,inace solidno sve za pocetak dok se jos malo uhodam
od planova imam raditi krov u piano black foliju,crvenu foliju na stopke,crnu na farove,poliranje na proljece,te prednju masku u plasticdep (koji bi trebao stici) ako ne,ide u mat crnu i to bi bilo to
danas zamijenio sijalicu u kilometar satu koja je bila crkla,popravio mali sat koji nije radio,te napravio dzek na signalu kasetofona za pojacalo koje se ubacuje ovih dana...
(ljetni setup)


trenutno je ovakav

nazad umjesto fabrickih ovala ubaceni sony explod (ne znam koje snage jer su naljepnice poderane,a dobio sam ih na poklon)
prvo je pocelo rastavljanje


zeznuto pravo doci do njih :/

razlika


i ubaceno na kraju

danasnje sarafanje

crknuta sijalica

povadeno sve

popravka sata (bilo par hladnih lemova) sredilo se sve brzo

napravljen signal izlaz ubodni


i to je to za sada,kroz ovih par dana dok cekam vozacku ubacuje se ovo takoder
sony explod 600w

kenwood 800w 12'

(trenutno je u kuci na pojacalu od 120w) i gura ga vise nego odlicno tako da vjerujem da ce na sony.u biti puno bolje
 
Član
da malo osvjezim temu,auto se vozi svakodnevno,a i svakodnevno se trudim uraditi neku sitnicu
stavljen novi xenon kit 7K

stavljene OLLO sijalice za svijetlo tablice (koje su crkle za 2 sedmice haha)


Zatim ubacena muzika
Napravljen dzek za + i - zvucnika da se moze lako izvaditi ako dode do potrebe da se gepek koristi,a pojacalo je montirano na sjediste


i onako sve sklopljeno kako izgleda

zatim odraden sticker na rucicu mjenjaca


skinuta prednja maska i zadnji znak,te odradeni crnim plastidip





mali sticker :p

te uradene maglenke sa crnom folijom (svijetlom) ali mi nije to to,pa cu ovih dana uzeti tamnu i ponovo uraditi
 
Super Moderator
kamo te da pravimo pojacalo ccc

vidim sa slika da ti je akumulator los, jos samo to rijesi :D

ja maglenke ne bi diro nista vise
 
Član
kamo te da pravimo pojacalo ccc

vidim sa slika da ti je akumulator los, jos samo to rijesi :D

ja maglenke ne bi diro nista vise

Jarane vjeruj mi da mi je iskrslo milion nekih stvari,od obaveza i svega..
Moram uskoro uzimati,ovaj je bas pri kraju haha
A ne znam jos cu vidjeti za njih meni nije to nekako kako sam zamisljao,onako malo tamnije,vjerovatno da ce ici tamnom,a farovi svijetlom jer su i onako crni,ali vidjet cu to jos
 
Super Moderator
ma neki dan. preko dana je bilo mozda podne. ti odozgo ides pored glavnog ulaza u bolnicu a ja nis visnjik silazio tj zaustavljo se na raskrsnici. poslije sam skreno za tobom nizbrdo i blico opet i sviro al ti nista haha
 
Član
ma neki dan. preko dana je bilo mozda podne. ti odozgo ides pored glavnog ulaza u bolnicu a ja nis visnjik silazio tj zaustavljo se na raskrsnici. poslije sam skreno za tobom nizbrdo i blico opet i sviro al ti nista haha
E ne znam stvarno,ne cujem kad neko svira hahaha,a za blicanje vjerovatno nisam obracao paznju na retrovizor.. Drugi put hocu sigurno :D
 
Super Moderator
hajd sto nisi na retrovizor, al sto ne gledas lijevo desno, ne mozes samo pravo gledati, de malo i okolo zvirljaj :p
 
Član
Odavno se nije nista pisalo,pa da malo osvjezim temu..
Kome se da nek' cita :D
Idemo redom..
Kupljene nove gume
001.jpg

zimske felge sa gumama i 4 ratkape original na prodaju,ako ima neko zainteresovan nek pise :D
002.jpg

003.jpg

004.jpg

stari cepovi bili ofucani pa sam napravio nesto upadljivo,ali mi je dosadilo,tako da iduci vikend idu novi cepovi
0.jpg

0yUuqh.jpg

Dobijem orginal momo rucicu za mjenjac,kuci uzmem otvorim kad unutra diode haha,sada je ofarbana u crno (bit ce ovih dana fino slika auta)
0cfzeX.jpg

06XVrp.jpg

08aek2.jpg

01RFtg.jpg

0TFO6z.jpg

0u3vp8.jpg

sredeni brisaci
0Bk4e3.jpg

03dKUS.jpg

0gVFiT.jpg

imao problema sa sirenom tj sa spojevima (dolazili u kontakt sa vodom a nisu fabricki izolirani) tako da mi je prekidala,tj nije radila,te uzmem sirenu i instalaciju od alfe i fino to pokopcam
nova (polovna) sirena
0soyQn.jpg

stara sirena
0dSusf.jpg

kablovi
0YSDyc.jpg

0D1yav.jpg

zatim sam imao blizi susret sa metalnim cunjom (nisam ga vidio u mraku... ovo je sve bilo prije 2-3 mjeseca) a prije toga,mozda 2-3 dan se naslonim na kombi i razbijem stopku,ali to je sve sada zamjenjeno,karambolka se izvukla koliko je mogla..
0aDERM.jpg

0Bjem.jpg

0J0QyT.jpg

zatim smo se malo igrali sa folijama i na kraju skoro nista nismo uradili ali eto haha.. folija za krov nam pukla (ovih dana lijepim novu sa sponzorom :p) a folija na farovima bila pretamna da se ostavi,nista se nije vidilo sa njom..
0yiG3.jpg

0puvL.jpg

0PoHED.jpg

ali sam uspio uraditi stopke u crveno kako sam i zamisljao,takoder ubacene male T10 narandaste sijalice iznad zmigavca na poziciju,pa ima malo america style :p
08yuTF.jpg

0oDn0Y.jpg

0hLP3d.jpg

0wPhKJ.jpg

0qNrod.jpg

skinute gume zastitne sa vrata i sada imam novi problem sa razlikom boje (vec stoje oko 10 godina na autu,ako ne i vise tako da je ostavilo tragove) moram ovih dana pokusati to malo ispolirati
0nU8Iv.jpg

0bGrky.jpg

ofarban donji dio zadnje karambolke koji je malo ubacen unutra u crno,ne vidi se previse ali dode kao fin detalj
0ZLlWk.jpg

0AXf1o.jpg

0Vp1mF.jpg

malo smo osvjezili audio sustav sa novim pojacalom i HU
0CnMT7.jpg

0oebGm.jpg

sada onako koja slika auta,starije i novije slike (pomjesano) i koja slika motornog prostora..
na auto zamjenjen set kvacila i zadnji lezaj koji se cuo,jedino sto se mehanike tice da je ustalo je lijeva kugla,ali necu je dirati jos uvijek jer se ne cuje toliko puno,a i ne stalno,povremeno,iduci mjesec ide registracija tako da ce sacekati auto malo sa nekim sitnicama :p
0jJIXL.jpg

0HMNg.jpg

0JXzCu.jpg

0GqtHM.jpg

0efoqz.jpg

02DAN6.jpg

malo sa efektima
0eqAVX.jpg

0vFsKH.jpg

mlada pere :D
0WY6Dk.jpg

od planova imam ovih dana uraditi taj krov,porucivati lece te sastavljati farove,auspuh i to bi bilo to za ovu sezonu vjerovatno,kupljen je prednji lip od toleda 98' cekam ovih dana da mi dode pa cemo i to postavljati :D
 
Član
hvala ti,iskreno relativno hajmo reci ruzan auto,ali sa ovih par sitnica meni je lijep pravo,razmisljao sam,ali trudim se onako da sto manje ulazem u njega jer skupljam pare da se uzme sta drugo,mada mozda budu i folije,pa barem 15%
Slazem se s tobom i meni je lijep tako

Poslano sa mog HUAWEI MT7-L09 koristeći Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top