Hyperion Rolls Royce by Pininfarina

Hyperion Rolls Royce by Pininfarina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
01.jpg

04.jpg


Posljednji pininfarinin uradak imenovan po grčkom bogu sunca se temelji na Rolls-Royceu Drophead Coupe, a svojim dizajnom podsjeća na automobile iz 30-ih godina prošlog stoljeća


Ovaj je automobil djelo pininfarininog odjela za posebne projekte koji je prije nekoliko godina dizajnirao Ferrari P4/5 za Jamesa Glickenhaus. Inače, Hyperion je dizajniran za kolekcionara Rolls-Roycea Rolanda Halla prema njegovim uputama, odnosno željama. Kako bi što vjernije podsjećao na automobile iz 1930-ih Hyperion karakterizira dugački poklopac motora, kratki stražnji prevjes te niska linija krova.

Vrijedi još spomenuti i činjenicu kako su stražnja sjedala uklonjena, a položaj prednjih pomaknut unatrag za 400 mm. Karoserijske površine su izrađene od ugljičnih vlakana, dok su vrata izrađena od drveta.

Unutrašnjost je u osnovi ostala nepromijenjena, a najveću razliku čini sat koji se nalazi na središnjem stupu prednje armature. Naime, njega je moguće izvaditi, pričvrstiti na posebnu narukvicu i nositi kao uobičajeni ručni sat.

Standardni Drophead Coupe pokreće 6,75-litreni V12 motor najveće snage od 453 KS te maksimalnog okretnog momenta od 720 Nm. Isti je motor zadržan i u Hyperionu, točnije za izradu ovog modela nisu bile potrebne niti su učinjene neke značajnije tehničke modifikacije.

02.jpg

03.jpg
 
Član
oduran mi je sa bilo koje strane...sprijeda oni farovi nikako mi n eidu, sazada mi nista ne pase...pinifarina, imas hracak do mene, rolls je kita :(
 
Član
haj nazad bi donekle i proso...al naprijed nikako! ovaj veliki dole usisnik i led-farovi nidje veze s 30-im...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top