Honda NSX - Japanski Ferrari

Honda NSX - Japanski Ferrari

Član
Evo za sve Hondaše jedan zanimljiv tekstić :D

0.165194001017929534_nsx_368.JPG


Pet uzastopnih konstruktorskih naslova u Formuli 1 ponukalo je Hondu da 1990. godine napravi supersportski automobil koji je u stanju nositi se s europskom konkurencijom poput Ferrarija ili Porschea. I odmah nakon predstavljanja model NSX prozvan je japanskim Ferrarijem. Sve odlike propetih konjića iz Maranella - centralni smještaj motora, pogon na stražnje kotače te niska aerodinamična karoserija uz naravno snažan motor imala je Honda NSX. No po nečemu, NSX nije nalikovao Ferrariju. Nije imao karizmu. S druge pak strane NSX-ov nedostatak pretvorio se u dobitak – cijena ovog automobila bila je gotovo za 50 000 $ manja od Ferrarija što je potencijalne kupce željne brzog i atraktivnog automobila privlačilo kao magnet.

0.190020001017929534_nsx_1_640.JPG


Druga generacija Honde NSX izmijenjena je tek u detaljima. Stara svjetla na izvlačenje zamijenjena su novim jednodijelnim, izmijenjeni su prednji i stražnji spojleri, pragovi i povećan je bočni usisinik zraka. Stara generacija sa svjetlima na izvlačenje izgledala je kudikamo agresivnije. Promjene su zahvatile i izduvni sistem, a ionako vrhunsko ležanje dodatno je poboljšano 17 inčnim felgama s gumama dimenzija 215/40 na prednjoj te 255/40 na stražnjoj osovini. Unutrašnjost je kakva se i očekuje od supersportskog automobila – skučena s tek najnužnijim komponentama.

0.191636001017929534_nsx_3_640.JPG


Sjedala su presvučena kožom i izrazito profilirana kako vozač i suvozač ne bi izlijetali u zavojima. Sjedi se nisko, gotovo kao da stražnjicom dodirujete cestu, a vozač preko preciznog trokrakog volana osjeća svaki kamenčić na cesti. Potencijalnim je kupcima na raspolaganju izbor između dva vrhunska šestcilindarska motora sofisticirane japanske tehnologije “Made by Honda”. Cilindri su u V rasporedu, svaki diše s po četiri ventila i to pomoću VTEC tehnologije promjenjive faze otvaranja ventila. Jači motor ima obujam od 3.2 litre te istiskuje 280 konjskih snaga pri visokih 7300 okretaja u minuti uz najveći okretni moment od 298 Nm pri 5300 o/min. Uz ovaj motor Honda isporučuje isključivo šestero brzinski manualni mjenjač s kojim postiže maksimalnih 270 km/h i ubrzava s mjesta do 100 km/h za 5.7 sekundi. Slabiji motor iz tri litre obujma izvlači 256 konja pri 6800 o/min i 284 Nm pri 5400 o/min okretnog momenta. S ovim motorom moguće je naručiti novorazvijenu F-matic 3 sekvencijalnu automatsku mjenjačku kutiju inspiriranu Formulom 1. Performanse su znatno lošije u odnosu na model s automatskim mjenjačem – tek 7.5 sekundi od 0-100 km/h i 260 km/h maksimalne brzine – tako da je jedini pravi izbor za ovakav tip automobila 3.2 litreni motor s manualnim mjenjačem. Osim klasičnog coupea postoji i model NSX-T s targa krovom.

0.190831001017929534_nsx_2_640.JPG
 
Član
prije par dana u Beogradu bio sa vlasnikom, ceka dijelove iz USA, sjebao ga nitro, a 40 000 kilometara samo presao :S interijer kako je samo uradjen jednostavno trkacki-elegantrno :cool: ali nema ih ispod 30 000 evra, da iole nesto valja...
 
Član
ima nas vise koji bi tako nesto u garazi...:)

...a eto bas juce sam dosao do infa da se jedina NSX za koju znam u Srbiji prodaje...tj lik je izrazio zelju da je mijenja za nekog oldtimera...pa ako je neko pri lovi, ili hoce da digne kredit, evo nacina da to potrosi...:lol:





:cool:
 
Član
ne znam dal ima na oglasima i dal ce postavljati...to sam cuo od momka koji se druzi sa vlasnikom te NSX...navodno vlasnik je izrazio zelju da je mijenja, nije nista definitivno, al ako je neko uporan prodace je...
...nista vise ne znam, samo sam prenijeo vijest ako je neko zainteresovan...xxD
 
Član
Moze se i Acura NSX uvest za manje pare, pretpostavljam da je isto auto... samo badgevi ... Acurini :) i kilometar u miljama...na motoru pise HONDA>.fino:icon_smile:
 
Top