Honda CRX 1.5 16v sta mislite??

Honda CRX 1.5 16v sta mislite??

Član
Honda CRX 1.5 16v ... nabavljeno sve za turbo,ali sam odustao...necu jos da ubacujem...trenutno se nalazi dual point ubrizgavanje tj 66kw...auto planiram za trka znaci nije za svakodnevnu voznju.

Odlicio sam na mini project na motoru, znaci prvo sto hocu da uradim je nabavka multi point ubrizgavanja...treba mi usisna sa diznama,motorna instalacija,ecu,razvodna,resistor box, otprilike sto bih mi trebalo da sa dual predjem na multi point... to je nekih 15ks jace,

Sledece je skidanje glave,poliranje i sirenje usisne i izduvne (usisnu ne puno polirati),pa poliranje komore, pa planiram spustanje glave s tim da bih i one zljebove u klipovima malo podubio

Sledece je skidanje katalizatora i izrada vece protocne cijevi sve do zadnjeg lonca

I sto ide sportski filter,novo ulje,remenje, planirao sam i bregastu od 1.6 al to ako naletim.... i otprilike koliko bih mogao sa ovim postici...koliko konja dobiti..auto sam mislio sto vise nabrijati jer ide na 402m...povadjeno sve iz njega..cak planiram i gepek nekako odraditi da olaksam...

Znaci bez onih komentara sjebat ces motor,smanjen ti je vijek...ovo ono..znaci auto se radi za trka...mozda posle padne i neki turbo sa kojim bih polako isao sa 0.2 bara pa polako pojacavao da vidim kako ide....(sad ce neko komentirat turbo,ne treba znam sta sve treba i koliki je to zahvat) :)

Evo slike od hondice :







:)
 
Član
pozdrav
mozes dosta toga da uradis samo zavisi od volje ali prvenstveno od para
imas opciju da izbacis skroz ovaj motor i nadjes d16a8 ili d16a9 to su ti motori koji su dolazili u crx-u 88-92 i concertu.
Mozes ostaviti svoj blok i glavu staviti bregastu od 1.6 ali to nije neki veliki dobitak
mozes ubaciti drugi razvodnik tipa d16a6 a7 drugu usisnu od d16a6 itd... imas
vise opcija sta i kako najbolje ti je

javi se mozemo popricati ja sam iz gradacca nacemo neko fino rjesenje

pozdrav i sretno
 
Top