Honda Civic Type R spremna za ovosezonski BTCC

Honda Civic Type R spremna za ovosezonski BTCC

Putovanja.ba
Administrator
128192-honda%20btcc%201.jpg

Honda je objavila informaciju da će se novi Civic Type R u svom trkačkom izdanju takmičiti u ovosezonskom BTCC (British Touring Car Championship) šampionatu.
Prošle godine ekipa Honda Yuasa Racing je u Britanskom šampionatu turističkih automobila učestovala sa Tourer varijantom Civica koji će ove sezone zameniti novim Civicom Type R. Automobil je u intenzivnoj fazi završnih testiranja, premijerno će se pojaviti 24. marta na stazi Donington, a razvijen je i napravljen u renomiranoj britanskoj radionici Team Dynamics.
U odnosu na drumsku verziju Civica Type R, čiji dvolitarski četvorocilindarski turbo benzinski motor razvija 310KS, motor trkačke varijante iz iste konfiguracije nudi 350KS, ali vrednost najvećeg obrtnog momenta ostaje ista kao u drumskoj verziji i iznosi 400 Nm. Pored znatnog povećanja snage motora trkački Civic Type R je opremljen novim aerodinamičkim karoserijskim komponentama, zaključno sa drugačijim zadnjim spojlerom, čime će se optimizovati prijanjanje i smanjiti otpor vazduha.
128193-honda%20btcc%2011.jpg

Tu su i novi točkovi sa centralnim pričvršćivanjem, kapacitetnije kočnice i sniženo i dodatno učvršćeno oslanjanje. U ogoljenoj kabini dominira karbonsko trkačko sedište i sigurnosni kavez.
"S ogromnim nestrpljenjem čekamo početak sezone, jer mislim da zaista imamo automobil koji će pobeđivati“, izjavio je Barry Plowman, tehnički direktor ekipe Honda Yuasa Racing.
 
Član
Definitivno najbolje trke mozete vidjet na btcc . Ne znam sad za prenos znam da je motors tv ih imao . Jason plato mat neal huff sva krena motosporta! Auta prejebeno izgledaju, bar nesto sa serijom imaju, dtm m3 sa serijakim mozda dijeli stopove samo :)
 
Top