honda civic - radovi na izduvu

honda civic - radovi na izduvu

Član
Ovako da pitam, nedavno sam si kupio hondu civic 97.god 1.4 motor s 90konja.
pa sam sad razmisljo malo ulozio bi nesto u ispuh, radio bi 4-2-1 ispusnu granu i neki zadnji lonac. pa me zanima ocu li dobiti nekaj na snazi (neki su mi rekli da bi cak mogao izgubit par konjica), i dali je moguce to napravit a da ne dobim neki ubojit zvuk da me pola grada cuje.
 
Član
Hehehehe dobri ste :D To auto vec ima 4-2-1 izduv, sve zavisi sta ces uraditi na izduvu, od kojeg materijala i kako kvalitetno se uradi, ako uradis kako treba mogao bi nesto i dobiti na snazi ali to je sve sitno, manji precnik cijevi od standardnog ako stavis tada ces dobiti na nizim obrtajima zivosti, a gubitak na visim obrtajima, veci precnik od standardnog ces izgubiti na nizim obrtajima snage (bice tromiji malo na nizim obrtajima) a bice malo zivlji na visim obrtajima. Na bilo sta da se odlucis bi bilo preporucljivo stelanje, u tvom slucaju remap jer je tvoje pravljeno za tvoj izduv, bilo kakve promjene bez remapa cisto sumnjam da ces ista dobiti, mozda cak izgubiti. Ako hoces da te pola grada cuje onda samo kupi sebi dobar auspuh. Na hondama najljepse stoji JAP STYLE EXHAUST. Mada sam gledao kad mjere snagu na jednom autu, ne sjecam se kojem jer sam davno to gledao, gdje je samo stavljanjem jap style auspuhu i zbog veceg precnika auspuha ulaznog i izlaznog precinka, auto je izgubilo sa 220 konja na 211 konja, mjereno prije i poslije stavljanja. Kod tebe i ako izgubi to ce biti nesto sitno sto ti neces ni osjetiti. Mada kod nas masovno stavljaju te auspuhe i kao niko nikakve razlike u snazi ne osjeti ni gubitak ni dobitak osim zvuka. Ja na svom prijasnjem jesam osjetio mali gubitaj i onda sam ga stelao i onda sam posliej stelanja malo cak i poboljsao performanse.
 
Član
Predstavi auto u podforumu garaza, bilo bi pozeljno od nas Hondasa. Sto se izduva tice, nema nekog pretjeranog dobitka, kolega ti je sve objasnio. A ako vec radis, skupi novce i uradi od inoxa granu, kosta al je vjecno :)
 
Član
Nešto mi poznato ovo što je Rs turbo reko, isto ko da sam već čuo nešto slično...
pogledaj klip ;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SOsEuScaT78[/video]
 
Top