Hitno potrebna pomoć

Hitno potrebna pomoć

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ovako jucer popodne lijepo i lagano kuliranje po gradu 30 kmh i odjednom kuckanje neko se pojavi neki zvuk prvo prosirenje dignem haubu kontam struja u pitanju svjecica stala ono pucketa al nisam siguran ja odma u servis kad tamo ima sta da i cujem pao pritisak ulja tako kazu ventili lupaju prva sumnja nevalja ulje odma naravno promjenjeno i filter i pola sata sve bilo normalno kad se opet javi kuckanje i lampica od ulja krenu da blinka auto je kod majstora ostalo sumnja na pumpu da nesto nebaca ulje da je zastekana ja se nerazumijem oko toga. jutros otisao upalio auto ponovo vozao se sve normalno i odjednom samo krenu opet lupa eto opet je kod majstora namjera mu je da vadi motor cijeli da rastavlja da vidi dje gubi pritisak ulja sad bi molio savjet da vidim jel ko imao slicni problema oko toga i kako je rijesio i da napomenem radi se o opel astri 1.4 16 V 66 kw / 90 ps
 
Član
Sta ce ti vadit motor?
Neka prvo izmjeri pritisak ulja (po knjizi), na raznim obrtajima je drugaciji pritisak. Ako je dobar mehanicar ima knjigu u kojoj pise na koliko obrtaja koliki pritisak mora biti.

Ako je los pritisak prvo neka skine karter i provjeri sito na uljnoj pumpi da nije zastopano, ako nije zamjeni uljnu pumpu i probaj.

Ako i dalje bude los pritisak TEK ONDA raskopavaj motor
 
e ovako sad od majstora drugog ozbiljnijeg auto je bilo kod njega cijeli dan auto radilo sat vremena nikakvih problema majstor se nasalio sto sam ga dovukao uopste ulje pritisak 2.2 bara hidropodizaci u super stanju kompjuter nema greske nikakve da je registrovao sad ce na vozanje da vidim da li ce se desiti ista stvar.
 
nakon pola sata voznje isti problem hidropodizaci lupaju ko ludi i blinka lampica od ulja ko ce da bude sad pametan tu:icon_question::icon_question:
 
Rijesen problem lula od uljne pumpe tj sitka koja cisti ulje prije nego u pumpu dospije bila zacepljena i auto na leru nije dobijalo podmazivanje kako treba pa se hidropodizaci culi uglavnom sad je oki i hvala momku jednom iz beograda na savjetu sta da uradim
 
Član
ma pametnice nase hehehehhehe :lol: ma najbitnije je da je lik rijesio problem, a ko je pomogo, manje je bitno... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top