hitno potrebna pomoc

hitno potrebna pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam Fiata Punta 1,krenuo sam sa kolima normalno i odjedanput je auto izgubio snagu i nije hteo da vuce,ono kao ide al jedva.Uz to se i pojavio i cudan zvuk ispod haube u stilu "rrrrrrrrrrrr" svaki put kad bi dodao gas.Zamenio sam svecice i opet isto.Struju baca na sve 4 svecice,s tim da kad skinem kablove sa prve dve gledano od napred,nista se ne desava,a kad se skine sa preostale dve auto se gasi.Ovo napominjem zato sto auto ima 2 bobine koje su vezane 1-4 i 2-3,sto bi od prilike znacilo da nije ni do njih.Dali je neko imao ovakav kvar i sta je u pitanju ako neko zna sta treba da se radi nek pomaze.HVALA SVIMA UNAPRED.
 
Član
znaci kad skines kabal sa prve dvije svijece nista se ne desava rad ostaje isti. pa otisle su ti obje bobine. svaka se sastoji iz dva kalema jedan je za 1. a drugi za 4. svijecu, a na drugoj za 2. i 3. cim ti ne rade parovi logicno da ne rade obje bobine. provjeri kablove mozda su oni u prekidu
 
Član
Prosviro ti dihtung glave...cesto kod fijata!!
Izmijeri kompresiju na ta dva klipa i saznaces do cegaa je!!
 
Član
Najednostavnije ti je da prekopcas bobine i zamjenis im mjesta.Tako ces znati je li do bobine ili nije.Vjerovatno da jest jer je na tom puntu cesta pojava crkavanje bobine.
 
Član
JA KAKO OVDJE VIDIM DA TI KAZES DA STRUJU BACA NA SVE CETRI SVJECICE A AKO BACA ONDA PROVJERI GORIVO NA TA DVA KLIPA STO TI NERADE POZZ
 
Član
Zerr je napisao(la):
JA KAKO OVDJE VIDIM DA TI KAZES DA STRUJU BACA NA SVE CETRI SVJECICE A AKO BACA ONDA PROVJERI GORIVO NA TA DVA KLIPA STO TI NERADE POZZ


de ba gasi Caps Lock (velika slova) svaki post ti je napisan velikim slovima i to po bontonu je jednako kao da na nekoga galamis.
 
Član
meni se desavalo brate!! na mom bivsem puntu!! idi majstoru nek ti promijeni dihtung glave i vodenu pumpu il ce ti izgorit motor:cool: izacete 300-tinjak maraka ali zato prst u uho i vozi;)
 
Član
elmir je napisao(la):
meni se desavalo brate!! na mom bivsem puntu!! idi majstoru nek ti promijeni dihtung glave i vodenu pumpu il ce ti izgorit motor:cool: izacete 300-tinjak maraka ali zato prst u uho i vozi;)
Potpis...Dif glave... Definitivno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top