Hitno,pitanje oko reglera i namotaja YAMAHA??HITNO!

Hitno,pitanje oko reglera i namotaja YAMAHA??HITNO!

Član
Drug me jedan hitno zamolio da upitam u vezi reglera nesto..Ima motor yamahu majesty 250ccm i trofazni su mu namotaji..Sada ima pitanje psoto je nasao regler trofazni neki ali pise da je za yamahu 125cm,da li mu pase i sta treba paziti kod kupovine ovog reglera posto je ovaj nsao za 30KM a neki mu momak prodaje originalni za 80 :icon_rolleyes:#

ovaj je regler..http://www.pik.ba/artikal/6285379/regler-3-faze-i-yamaha-majesty/

I ima pitanje oko namotaja posto mu je majstor rekao da mu dvije faze bacaju dovoljno struje a jedna nije,da li moze uzeti neki bolji regler da to trpi i da se ne grije ili ipak mora uzimati namotaje ili ih viklovati ???

Znaci da li moze uzeti vise vrsta reglera,sam oda su znaci trofazni ??
 
Super Moderator
Kod tih skutera je to mana, tako da je moj prijedlog da nadje nekog dobrog majstora da mu to rijesi.. ako ne uradi dobro, svako malo ce crkavati
 
Član
allroad je napisao(la):
Kod tih skutera je to mana, tako da je moj prijedlog da nadje nekog dobrog majstora da mu to rijesi.. ako ne uradi dobro, svako malo ce crkavati

pa zna to,ali je pitanje koji mu pasu regleri,nasao je ali nece majstor da radi..Kao kaze da on nadje dijelove pa ce on zamjeniti,PUno ima posla pa nema vremena,tak oda ja pitam ovdje koji mu moze tacno,da li mu moze ovaj regler sa linka :icon_question:
 
Super Moderator
Pase li ne znam, ali cu se raspitati pa ako sta saznam javim ti

Ako su iste zice odgovara mu taj, ako nisu ne odgovara
De nek vidi koje zice imaju kod njega pa mi napisi.. Moze njemu regler i od drugog motora samo je bitno da su zice iste
 
Član
allroad je napisao(la):
Pase li ne znam, ali cu se raspitati pa ako sta saznam javim ti

Ako su iste zice odgovara mu taj, ako nisu ne odgovara
De nek vidi koje zice imaju kod njega pa mi napisi.. Moze njemu regler i od drugog motora samo je bitno da su zice iste



3rdj9ucojgq7ly361ct.jpg
[/URL][/img]

evo slike kako je u njega ima 6 ovih i ja mislim plus i minus jos ali nisam siguran..;)
 
Super Moderator
Pa ima plus i minus svaki e sad ja mislim da ove ostale zice trebaju biti iste, ako jesu onda regler odgovara, ako nisu onda ne odgovara.. Ne mora traziti od majesti moze i od drugog motora
 
Trebalo bi da paše ali nemoj kupovati napamet.Potraži na netu ili pitaj momka ako je polovno sa kog motora je skinuo .. I ja ti predalažem da to prepustiš nekom majstoru jer svako radi svoj posao ;) A što se nabavke tiče ,to mu ne daj,lopovi su žešći..Nije on jedini,ima dalje :D
 
Top