HITNO. Audi A4 b7 3.0 TDI 150kw/204ks quattro,manuelni mjenjac, ISKUSTVA - SAVJET??

HITNO. Audi A4 b7 3.0 TDI 150kw/204ks quattro,manuelni mjenjac, ISKUSTVA - SAVJET??

Član
Imam priliku da kupim Audi-a A4 B7 2004 god,150 kw 204ks, quattro ,manuelni mjenjac. Koja je razlika od onog jaceg,ima li nekih vecih mana,koja je potrosnja itd. S obzirom da se ovaj motor pravio samo jednu godinu i poslije zamjenjan novim jacim,I ako sad novi A4 2015god. je 3.0 TDI isto sa 204ks.

Hvala
 
Član
taj 150kw su zamijenili sa 165 pa onda sa 171 da bi sad ovi novi modeli opet izasli sa 150. Dobri su motori, ali traze odrzavanje. Nema stvari za koju mozes reci da je sigurna, da se nece pokvarit. Standardne mane su im dizne, klapne zraka, dpf se mora gasit na skoro svakom. Klapne su sranje ali znaju pravit probleme. Sreca ti je pa je manuelni mjenjac, samo iz razloga sto boli kad se automatic pokvari, a kvare se. Trap im je fantazija, bar u a6, a i kod b7 je isto. potrosnja je relativna stvar heh. Gradska je od 10-13 ili vise, otvorena oko 7
 
Član
Na koje klapne tacno mislis? I moze li se taj dpf bez problema ugasiti pravi li to kakve probleme kad se ugasi dpf.
 
Član
Mislim na kolektore zraka, na obje glave motora imaju klapne koje regulisu kolicinu zraka, elektronske su i znaju pravit probleme, mada koliko vidim i njih sad softwerski gase. Sto se tice samog dpf-a ja imam pozitivno iskustvo. Imao sluzbeni audi na kojem smo ugasili, dosao jos jedan, odmah ugasimo, sad na ovom kojeg imamo kuci isto ugasio. Remap i dpf off i cao.
Kad sam na onom sluzbenom ugasio auto je imao 400k na satu, doduse ubacen je bio novi motor, ali je dpf izdrzao 400k. Poslije toga potrosnja je pala i po bordu a i u stvarnosti, na 1000km autoputa skoro pola rezervoara razlike
 
Član
Svi dijelovi su poskupi, od diskova i disk plocica pa dalje. Set dizni je 800€, nesto mi je jaka cijena ovog zamajca ali sve je moguce. Kao i u svemu najbitnije da je auto kod proslog vlasnika dobro odrzavan
 
Član
Ovo je bilo mozda sa rukama i ostalim svim cini mi se , ali znam da je platio toliko sigurno..
 
Član
Da bogdom moze auto sa 200 ks i zamajac od 200 km i nanitovat lamelu za 50 km.
Svi se zalete ispucaju zadnju marku za auto pa onda ulje u motoru mijenja za dvije godine a u mjenjacu mu ne pada na pamet da zamijeni ikad ulje , i takvo auto stane naravno. ode turbina, dizne, mjenjac itd onda se prica joj ovaj motor ne valja nista
 
Svaki dio auta ili popravak koji se čini preskup za potencijalnog vlasnika trebao bi dobar razlog za odustajanje od kupnje tog auta. Ali s obzirom da se kod nas auti kupuju radi sela i izvan realnih novčanih mogućnosti, a ne radi samog vlasnika koji će ga voziti, stvara se gomila neispravnih "luksuznih krstarica", prema kojima je potpuno nova Corsa ili Focus smeće sa premalo prostora i lošim imidžom. :D
 
Član
Auto kojem kosta zamajac i set kvacila sa zamjenom 2000 i vise km, treba da imas platu najmanje 4-5000 eura mjesecno da te glava ne boli kad treba nesto promijeniti tako, a ti kad imas platu 2000-2500km pa kad je kvar 2000 onda te glava i zeludac zabole odjednom, auto kad uzmes treba da ne osjetis kad ga odrzavas a ako ti moras od usta odvajati da bi auto namirio to nije to...
 
Top