Heeelp, zvecka zadnja klupa

Heeelp, zvecka zadnja klupa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
U autu su mi trenutno dva Sony-ja XSL-1245 koji su okrenuti prema zadnjoj klupi. Prezadovoljan sam kako sviraju, ali mi problem pravi zadnja klupa, naime kod udara basa dolazi do ogromnog zveketa klupe koji je izuzetno bucan i neprijatan Ima li neko neki savjet kako da se rijesim tih cvrcaka? Od klupe do kutije ima nekih 10 cm prostora, pa sam razmisljao da presvucem stranicu klupe koja gleda na subove spuzvom (mozda nekih 2 cm debljine) i onda da to presvucem platnom. Da li bi to dalo kakav ucinak.
 
Član
Nadji sta tacno vribrira, pa tu onda stavi nekog materijala da ublazis to. Neces nista postici dok ne nadjes tacan izvor zvuka.
 
Početnik
Probao sam subove okrenuti prema staklu, tj. prema gore i nista nije zveketalo, cuo se samo cist bass u autu, ali puno vise zvekece vanjska plastika. Kompletna klupa vibrira kada su subovi u prvobitnom polozaju, a moguce je da zveket potice i od metalnog lock-sistema straznje klupe, jer primjetio sam da ima dosta lufta gdje se uklapaju zubci. Pokusacu to malo dotegnuti, mozda obloziti necim da se metal ne dodiruje.
 
Legend
vidi da ne zveci na zubićima koji drze sjediste,ona 2 sa strane......stavi gume preko zubica pa valjda nece vise klepetati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top