Gume i brisači

Gume i brisači

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Gledam kako ovaj snijeg pada, pa reko da postavim sta korisno.

Gume

Izlizane gume zimi predstavljaju poigravanje sa životom - prije svega vašim, putnika u vozilu, te ostalih sudionika u prometu. Najbolje bi bilo imati dva različita seta od po četiri gume - za ljeto i zimu. Ako ne možete podnijeti toliki trošak, nastojte da zimske postavite barem na pogonske točkove. U tom slučaju morate znati da ćete imati manje problema s kretanjem, a daleko više problema sa zaustavljanjem vozila (zbog različitih guma). Zimi su prometne nesreće vrlo česte, rizik se osjetno smanjuje vožnjom na četiri zimske gume, no ipak ponajviše ovisi o načinu vožnje.

[attachment=567]

Brisači

Automobili s klima uređajem brže će se odmagliti, a i stakla će se prije odlediti. Ipak, prije zime svakako provjerite stanje metlica brisača. Obavezno ih zamijenite, jer treba imati na umu da su prošle ljetnu torturu visokih temperatura. Ako imate nove brisače, preglednost ceste višestruko će se povećati. I još jedan koristan detalj - nemojte zaboraviti isključiti brisače nakon vožnje. Ostanu li uključeni, riskirate pregaranje njihovih motora sljedećeg jutra, ako se metlice uslijed hladnoće zalijepe za staklo.

[attachment=568]
 
Član
Dobar tekst,
sa brisacima sam imao ne bas lijepo iskustvo, bilo je nekih 15 cm snijega na sajbi,
a ja proslu noc ostavio upaljene brisace, i tako udjem u auto, konto da upalim
grijanje da lakse ocistim ako se negdje zaledilo, okrenem kljuc i samo
cujem tik-tik-tik-tik.... sreca nije se nista desilo motorima od brisaca jer je osigurac proradio na
vrijeme i odkacio brisace sa motora, ali opet sam se namucio da ih vratim nazad, smrzo sam se, i
zakasnio u skolu... :D
od tada svaki put provjeravam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top