GT-R još brži na Nürburgringu

GT-R još brži na Nürburgringu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Još uvijek nam je u sjećanju prepucavanje između Porschea i Nissana oko rekordnog vremena koje je GT-R ostvario na Nürburgringu, a što će tek sad reći Nijemci na novi uspjeh japanske jurilice. Prošlogodišnja verbalna bitka započela je nakon što je GT-R savladao legendarni Nürburgring za 7 minuta i 29 sekundi – čak tri sekunde brže od lakšeg i jačeg Porschea 911 GT2.



Nijemci su uzvratili tvrdnjom da GT-R može ostvariti vrijeme tek od 7 minuta i 54 sekunde te da je model korišten na stazi pretrpio znatne modifikacije u odnosu na serijsku inačicu. Japanci su tada objavili kompletnu snimku pobjedničkog kruga, ali i prezentirali u javnosti primjerak koji je vozio po Nürburgringu tako da se svi uvjere u istinitost njihovih tvrdnji.
16nirv.jpg

Kako god bilo, Nissan je ponovno izašao na stazu sa "Series II" GT-R-om za 2010. godinu koji u odnosu na prošlogodišnji model donosi 5 KS više, modificirani set-up i reprogramirani mjenjač, a za upravljačem je bio bivši F1 vozač Toshio Suzuki.

16nirv2.jpg


Novo rekordno vrijeme GT-R-a sada iznosi 7 min, 27 sek i 56 stotinki, no u Nissanu žele oboriti prošlogodišnje vrijeme Chevrolet Corvette ZR1 (7:26:40) i za sutra najavljuju novi pokušaj na Nürburgringu.
 
Član
jednostavno da urade karbon vrata, haubu, gepek postelaju vjesanje, ubace u serijsku proizvodnju i KRAJ price. na tom autu to je preko 70-80kg a to je na vremenu od 7 min, 27 sek i 56 stotinki itekako VELIKA razlika zasigurno.
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
jednostavno da urade karbon vrata, haubu, gepek postelaju vjesanje, ubace u serijsku proizvodnju i KRAJ price. na tom autu to je preko 70-80kg a to je na vremenu od 7 min, 27 sek i 56 stotinki itekako VELIKA razlika zasigurno.

da da, to su davno uradili na M3 CSL...bez klime, bez radia, navigacije, karbonski dijelovi...i smanjena masa za 200 kg naspram obicnog...i onda sa svojih 360 KS dero guzove mnogim jacim autima na stazi...

i ovaj GT-R je cudo stvarno...jedino je sranje ovaj mjenjac na polugice, nema uzitka s kvacilom...al eto, ubi ove svabe :D
 
Tooooo BOZE!

In your face Švabe!

Hahhahah,jebo mater jest mi drago majke mi ko da sam ja postigo to vrijeme.Hahha,prstim od srece.:D

@tepsija:Zasta onda postoje specijalne serije? Polako brate mili.Uostalom siguran sam da inzenjeri u Nismo odjelu znaju puno bolje i od mene i od tebe.
Nabi karbon na svakom koraku i automatski dizes cijenu auta,a to nissanu nije u cilju.Svejedno ne trebaju japancima takvi ocajni potezi,oni kickin' ass i ovako,ali mozda ce porscheu trebat.Hahaha!:cool:
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
jednostavno da urade karbon vrata, haubu, gepek postelaju vjesanje, ubace u serijsku proizvodnju i KRAJ price. na tom autu to je preko 70-80kg a to je na vremenu od 7 min, 27 sek i 56 stotinki itekako VELIKA razlika zasigurno.

da da, to su davno uradili na M3 CSL...bez klime, bez radia, navigacije, karbonski dijelovi...i smanjena masa za 200 kg naspram obicnog...i onda sa svojih 360 KS dero guzove mnogim jacim autima na stazi...

i ovaj GT-R je cudo stvarno...jedino je sranje ovaj mjenjac na polugice, nema uzitka s kvacilom...al eto, ubi ove svabe :D

Uzitak bi ti bio par dana i onda kada skontas da mnogo gubis s tim rekao bi daj mi tipitronik mjenjac ne mogu ja ovo sve stici

erol_brcak je napisao(la):
Tooooo BOZE!

In your face Švabe!

Hahhahah,jebo mater jest mi drago majke mi ko da sam ja postigo to vrijeme.Hahha,prstim od srece.:D

@tepsija:Zasta onda postoje specijalne serije? Polako brate mili.Uostalom siguran sam da inzenjeri u Nismo odjelu znaju puno bolje i od mene i od tebe.
Nabi karbon na svakom koraku i automatski dizes cijenu auta,a to nissanu nije u cilju.Svejedno ne trebaju japancima takvi ocajni potezi,oni kickin' ass i ovako,ali mozda ce porscheu trebat.Hahaha!:cool:

na to sam i mislio. jednostavno neka urade recimo sto sam ja napisao i daju da je to "specijalna" serija auta - SERIJSKOG i eto ga. Porsche i onako kosta pun vrag vise para nego ovaj GT-R stoga par tisuca Eura ne igra neku vecu ulogu, a i onaj ko ga kupuje sigurno mu nece biti problem izdovjiti cirka 5000 eura za dodatke od karbona i par sitnica. A sto se tice inzinjera iz Nisma... zar to nije tunerska kuca za nissanova auta ? koliko ja znam oni vrse prerade na SERIJSKIM autima od NISSAN-a , ispravi me ako grijesim... i ako je tako onda je suvisno spominjat njih u ovoj prici koja se svodi na serijsko auto iz fabrike...
digni obicnom novom GT-R par konja i uradi par "sitnica" i eto te daleko ispod ostvarenog vremena.

shvataš poentu ?
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Tooooo BOZE!

In your face Švabe!

Hahhahah,jebo mater jest mi drago majke mi ko da sam ja postigo to vrijeme.Hahha,prstim od srece.:D

@tepsija:Zasta onda postoje specijalne serije? Polako brate mili.Uostalom siguran sam da inzenjeri u Nismo odjelu znaju puno bolje i od mene i od tebe.
Nabi karbon na svakom koraku i automatski dizes cijenu auta,a to nissanu nije u cilju.Svejedno ne trebaju japancima takvi ocajni potezi,oni kickin' ass i ovako,ali mozda ce porscheu trebat.Hahaha!:cool:

sve sto sam htio reci upravo rece drug hahah kako mi je drago.......



tepSIJA je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
jednostavno da urade karbon vrata, haubu, gepek postelaju vjesanje, ubace u serijsku proizvodnju i KRAJ price. na tom autu to je preko 70-80kg a to je na vremenu od 7 min, 27 sek i 56 stotinki itekako VELIKA razlika zasigurno.

da da, to su davno uradili na M3 CSL...bez klime, bez radia, navigacije, karbonski dijelovi...i smanjena masa za 200 kg naspram obicnog...i onda sa svojih 360 KS dero guzove mnogim jacim autima na stazi...

i ovaj GT-R je cudo stvarno...jedino je sranje ovaj mjenjac na polugice, nema uzitka s kvacilom...al eto, ubi ove svabe :D

Uzitak bi ti bio par dana i onda kada skontas da mnogo gubis s tim rekao bi daj mi tipitronik mjenjac ne mogu ja ovo sve stici

erol_brcak je napisao(la):
Tooooo BOZE!

In your face Švabe!

Hahhahah,jebo mater jest mi drago majke mi ko da sam ja postigo to vrijeme.Hahha,prstim od srece.:D

@tepsija:Zasta onda postoje specijalne serije? Polako brate mili.Uostalom siguran sam da inzenjeri u Nismo odjelu znaju puno bolje i od mene i od tebe.
Nabi karbon na svakom koraku i automatski dizes cijenu auta,a to nissanu nije u cilju.Svejedno ne trebaju japancima takvi ocajni potezi,oni kickin' ass i ovako,ali mozda ce porscheu trebat.Hahaha!:cool:

na to sam i mislio. jednostavno neka urade recimo sto sam ja napisao i daju da je to "specijalna" serija auta - SERIJSKOG i eto ga. Porsche i onako kosta pun vrag vise para nego ovaj GT-R stoga par tisuca Eura ne igra neku vecu ulogu, a i onaj ko ga kupuje sigurno mu nece biti problem izdovjiti cirka 5000 eura za dodatke od karbona i par sitnica. A sto se tice inzinjera iz Nisma... zar to nije tunerska kuca za nissanova auta ? koliko ja znam oni vrse prerade na SERIJSKIM autima od NISSAN-a , ispravi me ako grijesim... i ako je tako onda je suvisno spominjat njih u ovoj prici koja se svodi na serijsko auto iz fabrike...
digni obicnom novom GT-R par konja i uradi par "sitnica" i eto te daleko ispod ostvarenog vremena.

shvataš poentu ?

@tepsija: slazem se sa tobom 100% samo kad bi kakvu spec edition al serijala da je 10 puta bi bolje bilo vrijeme al i ovako deru guzove....
 
na to sam i mislio. jednostavno neka urade recimo sto sam ja napisao i daju da je to "specijalna" serija auta - SERIJSKOG i eto ga. Porsche i onako kosta pun vrag vise para nego ovaj GT-R stoga par tisuca Eura ne igra neku vecu ulogu, a i onaj ko ga kupuje sigurno mu nece biti problem izdovjiti cirka 5000 eura za dodatke od karbona i par sitnica. A sto se tice inzinjera iz Nisma... zar to nije tunerska kuca za nissanova auta ? koliko ja znam oni vrse prerade na SERIJSKIM autima od NISSAN-a , ispravi me ako grijesim... i ako je tako onda je suvisno spominjat njih u ovoj prici koja se svodi na serijsko auto iz fabrike...
digni obicnom novom GT-R par konja i uradi par "sitnica" i eto te daleko ispod ostvarenog vremena.

shvataš poentu ?

Noup! Nismo je nissanov motorsport odjel.Tako da oni sudjeluju u svemu "sportskom" sto se kuha u nissanu.Mine's je vec tunerska kuca za nissan,iako rade i na drugim autima (mitsa,subaru...)

A ta specijalna serija je vec izasla,V-spec ili po novom SpecV iliti ga Victory Specification.Uglavnom sta je novo,karbonski zadnji spojler,gril,sjediste,instrumentski paneli,kao i povadjena zadnja sjedista ( you like it,ha;) me to).Na motoru nista cackano,samo je dobio boost controller-vise momenta u srednjim i visokim okretajima.Nove,keramicke kocnice,poboljsan ovjes.Skinuto 60 kila!
Samo SpecV jos nije testiran na Ringu,ali polako,docekat cemo i to:cool:
 
@duleprof

haj drug bgt ako ti nije tesko ova slika gtr-a s ovim japancima....ako ima tamo gdje si nasao ovu da je u high resolutionu da se moze stavit na wallpaper znaci bas ova s japancima....hvala unaprijed
 
@duleprof

haj drug bgt ako ti nije tesko ova slika gtr-a s ovim japancima....ako ima tamo gdje si nasao ovu da je u high resolutionu da se moze stavit na wallpaper znaci bas ova s japancima....hvala unaprijed

Otkud ti vw drajveru hoces sliku GTR sa japancima,pog te!:D
enivej,de dule i ja bih volio ovu u HR rezi zbaviti!


Dino je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
In your face Švabe!

;);););););)

Afkors!:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top