Građani naplaćuju odštetu zbog loših cesta

Građani naplaćuju odštetu zbog loših cesta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U proteklim godinama građanima BiH isplaćen je skoro milionski iznos za štete koje su na njihovim automobilima nastale usljed loših cesta. Polako ali sigurno ljudi uviđaju da uprkos činjenici da su obavezni izdvajati velike sume novca za puteve, ne dobijaju kvalitet cesta koji zaslužuju odnosno da su ceste u dosta slučajeva krivci za štetu na privatnim vozilima.

Prema analizi koju je radio BIHAMK cestovna mreža u BiH spada među slabije razvijene u Evropi. Prema toj analizi, stalni porast ukupnog broja registrovanih vozila u BIH, a koji ne prati adekvatno poboljšanje i proširenje cestovne infrastrukture, dovodi do toga da su pojedine dionice magistralnih cesta preopterećene.

Nedovoljna širina cesta, veliki nagibi, oštri radijusi krivina, te brojni drugi faktori doprinose da su operativne brzine na cestama u Bosni i Hercegovini oko 50 kilometara na sat. Loše ceste, pak, za posljedicu imaju i veliki broj saobraćajnih nesreća. Nije rijetkost da građani koji su doživjeli saobraćajnu nesreću zbog oštećenja cesta tuže i Direkciju cesta FBiH i Javno preduzeće Putevi Republike Srpske.

Tako je po osnovu pravosnažnih sudskih rješenja po tužbenim zahtjevima koji su podnijeti od 2004. do 2007. godine Direkcija cesta FBiH na ime odšteta za saobraćajne nesreće isplatila u 2008. godini 692.505 KM. Od januara do septembra ove godine, a na osnovu pravosnažnih sudskih rješenja po tužbenim zahtjevima podnijetim od 2007. do 2008. godine Direkcija je isplatila 231.864 maraka.

Putevi Republike Srpske tokom 2008. i prvih devet mjeseci 2009. godine na ime odšteta za saobraćajne nesreće platili 91.806 KM.

Najveća šteta, prema riječima Natalije Popadić, portparola JP Putevi Republike Srpske, isplaćena je početkom 2008. godine i to u iznosu 73.806 KM. Ta odšteta je isplaćena za nesreću koja se dogodila 1989. godine u Derventi.

«Ovaj predmet se rješavao na sudu 1991. godine. Počeo je rat, tako da presuda u tom periodu nije donesena, da bi sud donio presudu početkom 2008. godine», kazala je Popadićeva.

U 2008. godini je, dakle po osnovu ostalih šteta nastalih u saobraćajnim nesrećama u RS-u zbog oštećenja cesta isplaćeno 15.405 KM, dok je u 2009. godini isplaćeno 2.595 maraka, i to samo za jednu saobraćajnu nesreću.

Na 1000 kilometara ceste preko 30.000 vozila

Prema podacima koje je objavio BIHAMK ukupna dužina cestovne mreže u BiH iznosi 22.890,99 kilometara od čega je 27.60 kilometara autocesta, 36.80 cesta rezervisanih za saobraćaj motornih vozila, 3.864,50 magistralnih, 4.762,09 regionalnih, te oko 14.200,00 kilometara lokalnih cesta.

U 2008. godini u BiH je registrovano 882.783 motornih vozila, od kojih 742.742 otpada na putnička motorna vozila, te na osnovu raspoloživih podataka možemo zaključiti da na 1.000 kilometara ceste dolazi 32.447 putničkih motornih vozila.

U 2008. godini izvršena je sanacija 771.345 kilometara cesta, dok je izgrađeno 12.50 kilometara novih cesta.

Na području Republike Srpske u prvih devet mjeseci ove godine dogodilo se 7.416 saobraćajnih nesreća. U saobraćajnim nesrećama poginule su 133, teže je povrijeđeno 589, a lakše 2.004 osobe.

Na putevima i u naseljenim mjestima na području Federacije BiH prema statističkim podacima Federalne uprave policije u prvih osam mjeseci dogodilo se 19.608 saobraćajnih nesreća. U ovim nezgodama poginulo je 130 osoba, 931 osoba je zadobila teže, a 4163 lakše tjelesne povrede.

Iako su mnoge od ovih saobraćajnih nesreća uzrokovane neprilagođenom brzinom uvjetima i stanju na putu, te upravljanjem vozilom pod dejstvom alkohola, veliki je broj izazvan i zbog oštećenja cesta. Tako je samo na području Kantona Sarajevo u prvih devet mjeseci registrovano 11 saobraćajnih nesreća izazvanih oštećenima na cesti.
 
BHT Ovisnik
ovo je katastrofa,platis cestarinu i putarinu,a putevi qrcu nevaljaju,od kuce do grada ima stotine rupa,zna svatko kakav je osfalt od bune do mostara,posebno na izlazu mahale,spustenija auto nemogu nikako normalno proci,polomit felge i karter probiti na magistrali,to nema nigdje
susjed mi prosli tjeda imao udes,bio odron na cesti,probio karter i karter mu povukao mjenjac i motor na audiu inije zvao policiju i sad nece ni tuziti ikoga,placa sve o svoe trosku,tu se zaj*ao
 
Član
ceste su nam kriza kad glavna ne valja onda ne treba pricat o sporednim, ko fol nesto rade al za cas propadne il preko novog asfalta vjecito nesto zaborave pa opet kopaju a sve to mi placamo:icon_mad:
 
Ma putevi su nam u kurcu, ne mogu drugacije i fino da se izrazim!! U vecini gradova, pa tako i u ovom u kojem ja zivim kad se vozas kroz centar, stalno moras izbjegavati rupe u putevima, sahte koje su il previsoko iznad puta, ili su ukopane tako da ti tocak moze ostati u toj rupi kad naletis, katastrofa, i kaze kupi sebi dobro auto? Volio bih ja to, kad bi zaradjivao dovoljno da mogu priustiti da svake godine nesto moram mijenjati oko amortizacije, a sto novije auto, to je i skuplje!! Bitno da one guzonje uzmu pare pa pojedu i popiju sve, a na cem' se mi vozamo boli njih, svedno na njihovim novim Audijima i Pasatima sve drzava placa kad se pokvari, nabijem ih sve redom!!!!
 
Član
Bez obzira na ove izdatke evo govorim konkretno za direkciju FBIH, oni posluju i vise nego pozitivno, pa evo im samo moja ulica koja je u cjelosti asfaltirana prije 2 god, od tada pa do danas ako nije iskopana jedno 1000 puta bog me ubio, i onda krpljena i tako u krug.

90% ulica u gradu Sarajevu se nalazi u slicnoj situaciji, oduvijek govorim najveci talovi u ovoj drzavi su oko cesta koje se prave, pod hitno se nesto treba uraditi.

Zbog nasih puteva odrekao sam se svih vecih dimenzija felgi i sad vozim na 15"-ma i vozit cu sve dok je ovako stanje na putevima ne mozes drugacije.
 
Ma bitno je da nam je ministar saobracaja doktor, k'o sto je moj profesor demokratije govorio, "sta to on zna o putevima i saobracaju, on ce ih izgleda operisati kad bude trebalo" hehehe, u pravu je covjek!!! Bitno da je donesen zakon da ja i mnogi drugi moraju nositi neko slovo P, od kojih te provocira u saobracaju ko god stigne, bitno da 3 godine od polaganja ja ne smijem voziti poslije 23 sata, kad mi mama i baba nisu mogli zabranit oni ce:icon_mad:.. I sve to kako bi punili budzet sa kaznama, da oni vise piju i jedu!!!
 
Član
vi sarajlije nemate sta pricat, takodje ni banjalucani imate najbolje ceste u BiH!! Ja kad dodjem iz j*ene zenice gdje moram vozit 20 na sat zbog obrusavanja kolovoza, u Sarajevu ljepota sve ravno nigdje grbe nicega, za ruralne puteve ne znam ali gradski putevi su perfektni, i za mene je pravi odmor vozit u sarajevu..
 
Član
Tužno je to koliko se izdvaja za održavanje puteva i koliko ti nasi putevi mimo nedajbože saobraćajnih nesreća sj*u auto a to nikako na možeš nadoknaditi...Kroz svaku litru goriva se plaća akciza za odrzavanje puteva a u kakvom su stanju :icon_mad:
 
Član
u Sanskom Mostu , ceste su mogu reci ocjena 4...

ima ulica koje su krpljenje napr. moja ulica , al sljedece godine prolazi kanalizacija i jos neke stvari i preko toga novi asfalt....

al zato put SANSKI MOST BIHAC..preko kamengradaa ovi koji znaju.... katastrofa...
 
Početnik
ja ovo kod nas u kaknju ne mogu ni nazvati putevima
znaci, katastrofa glavna ulica, propo asfalt, a ostalo je makadam...
 
evo da ja predstavim malo svoje splitske, najveci je problem taj sta bas te sahte vire ili su udubljene u asfalt, konkretno blizu mene, bas tocno ispred cestara(firma se tako zove) je najgora jel tu kamioni izlaze ulaze i sve je k... krpano jedno mali milijon puta! Al znate sta sam cua u cemu je najveca kvaka, zasto nemogu to pokrpati, NEMOGU zakonom, imaju asfalta imaju strojeve imaju sve, 2 ceste dalje su se sudski sporevi vodili da mogu pokrpati ceste, nije to tako jednostavno, zakon je kontradiktoran samome sebi!
sta se tice radnika, strasno, krpa se liti kad je sezona najveca i kada ima najvise autiju i to traje misecima?!?
sada vidite ovo, svjetko prvenstvo u rukometu!!! polovica raskrizja i cila cesta do sljedecega raskrizja u znate koliko, 2 dana i jos se moglo prometovati naizmjenicno, isto tako kraj poljuda, znaci di je blizu dvorana u roku od 3 dana ogromno raskrizje i ceste oko njega, strasno brzo, sta znaci da se moze itekako kad se mora!
 
Član
Zalosno , ali istinito :( , ako je neko od vas bio u vecim EU gradovima nebitno s kojim autom , kad kazem nebitno kod nas ni mercedes ne moze da pruzi udobnost koliko su ceste lose dok na EU cestama drveni tocak ce bit udobniji koliko su dobre ceste :) , ali mi ce mo se nacekati jos ih hi hi dok se ovo ne promijeni , ali sto je jos zalosnije oni urade cestu i nakon 2 mjeseca cesta propadne i bude ista ili u nekim slucajevima cak i gora...
 
Član
ljudine moje, skrenite u visoko da vidite onaj dio prije autoi puta sto se gradi, ja danas prosao, cesta j*e mamu :D
 
Član
Od Doboja do Tuzle put je bio katastrofa,al proslih mjesec dana je obnovljeno citavih 50 km od do sve su digli,sad je extra nemogu se zalit,a i sto se tice brdskih cesta u okolini skoro je sve asfaltirano............:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top