Gorivo - 2 fotografije - 1000 rjeci

Gorivo - 2 fotografije - 1000 rjeci

Legend
Necu spominjati pumpe na kojima je sipano gorico, osim da je lijevi kanister sa privatne pumpe u okolini Orašja, a desni kanister je za uporedbu. On je sa lokalne pumpe u TZ, koja nije privatna.

Nemam nista sa gorivom, neradim na benzinskoj pumpi, ovo je cisto da se vidi da ima razlike, i da treba da pazimo gdje sipamo. Nekazem da je negdje dobro a negdje nevalja, svjesni smo da na balkanu generalno gorivo nevalja nije to samo BiH i HR ili SRB, ali ipak ima razlike. U pitanju je benzin 95 u obadva kanistera.

Lh3vG.jpg


RYxsr.jpg


;)
 
Član
Moj rođak uzeo 2l benzina za nešto i nije stigo usuti odmah,ujutro pola flaše nešto crno a gore od pola žuto,isto privatna pumpa
 
Član
Trozic je napisao(la):
Moj rođak uzeo 2l benzina za nešto i nije stigo usuti odmah,ujutro pola flaše nešto crno a gore od pola žuto,isto privatna pumpa

to je preparat koji se stavlja u gorivo da ne lapi jer vijek trajanja modernog dizela il benzina je oko god dana i poslije to gorivo gubi svoje karakteristike dobija te crne mrlje razdvaja se na nestooo
 
Član
pola nas da otvori motor zabu bi u njemu naslo....relano gledano za nase uslove ne treba h2o auto, ionako vozimo na razredjeno gorivo
 
Legend
Nevjerovatno koliko vozila imaju problema, u prosjeku kroz servis mi prodje 12 vozila dnevno, barem dva su tu zbog loseg goriva. To je tako zalosno postalo.
 
Član
Ne razumijem što nećeš da spomeneš pumpe, bolje da ljudi znaju da se ne zaleću, štitiš lopove i prevarante.
 
Legend
mara- je napisao(la):
Ne razumijem što nećeš da spomeneš pumpe, bolje da ljudi znaju da se ne zaleću, štitiš lopove i prevarante.

Ma zabole mene za lopove i koga štitim, necu da bude da nekoga reklamiram. Loše gorivo je sa nekek pumpe iz Orašja, neznam ime, a ovo koje je u desnom kanisteru je q-max sa petrola. ;)
 
Član
Dobro, to je tvoje mišljenje, ali bolje da ljudi znaju za poštenu pumpu pa makar izgledalo kao reklama, a za ovu lošu može biti samo anti-reklama.
 
ako se otkriju koje su pumpe u pitanju onda Daki nece vise imat posla znam tu skolu davno sam je ja proso kao serviser za jedan dodir lemilicom gazda je uzimo 50KM sto traje popravka 5 minuta a musterijama kaze dodjite sutra imamo tu dosta posla i onda gazda tutne musteriji neki dio koji nema veze s vezom kaze ovo sam ti promjenio toliko dio toliko ruke, cisti nas Bosanski mentalitet ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako se otkriju koje su pumpe u pitanju onda Daki nece vise imat posla znam tu skolu davno sam je ja proso kao serviser za jedan dodir lemilicom gazda je uzimo 50KM sto traje popravka 5 minuta a musterijama kaze dodjite sutra imamo tu dosta posla i onda gazda tutne musteriji neki dio koji nema veze s vezom kaze ovo sam ti promjenio toliko dio toliko ruke, cisti nas Bosanski mentalitet ;)


potpisujem, ali nije to sto su majstori pametni nego sto je vecina musterija glupa a svi majstori koji tako rade su za mene fukare...ako mi se pregrijava i otiso je termostat i znas da je to, to i zamjeni nemoj mjenjat pola rashladnog sistema....
prica mi jaran on ima rodjaka kuca do kuce like je genije za elektroniku, kaze donesu mu iz servisa nekih djavlova on to zalemi uzme 20 KM majstor uzeo 500 fazon prospe pricu neki veliki kvar bio morali mjenjat ovo morali ono....
znam trebu koja je uspila sjebat motor na autoputu, nedje joj ulje ispustilo dal je karter sjebala il neki drugi djavo uglavnom motor suh ko barut....pitam ja nju kako nije skontala da joj gori lampica od ulja ka ona meni dje se nalazi ta lampica dje treba da gori, ona sutra u bilo koji servis da ode idealna ja ogulit....druga treba presla autom preko odronjenog kamenja odvalila neki djavo nije presla 20 KM auto kaput......
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako se otkriju koje su pumpe u pitanju onda Daki nece vise imat posla znam tu skolu davno sam je ja proso kao serviser za jedan dodir lemilicom gazda je uzimo 50KM sto traje popravka 5 minuta a musterijama kaze dodjite sutra imamo tu dosta posla i onda gazda tutne musteriji neki dio koji nema veze s vezom kaze ovo sam ti promjenio toliko dio toliko ruke, cisti nas Bosanski mentalitet ;)
Da znas dakija ne bi ovo napisao.
 
Top