golf4 tdi 74kv nece preko 4000 obrtaja

golf4 tdi 74kv nece preko 4000 obrtaja

prije mjesec kupio sam golfa4 tdi 74kv pd nece preko 4000 obrtaja bio sam navise dijagnostika da bi nasli sta je u pitanju svi mi kazu nema gresaka da je sve u redu. juce mi jedan majstor kaze da je motor cipovan pa je zog toga.pitao bi ko je imao slicno iskustvo dali je to poz?
 
Član
Gdje dizel završava, tu benzin tek počinje.:D

Pa nije to benzinjara da ga "šicaš" u šes', se'am 'iljada.:123:
 
Cuj ovih fanova benzinca :lol:

Mora on vrtiti bez poteskoca preko 4000 obrtaja.

A kako on ide:icon_question:

I da li ima problema stici do 4000 obrtaja ili te obrtaje lagano postigne:icon_question:
 
gledao sam iste koji zakucaju kod mene nema sanse nesto nije u redu dl je cipovan ili je nesto drugo u pitanju dali je neko imao slicno iskustvo ili savjet da mi da.golf je 4tdi 74kw 101ks pumpa-dizna motor 2003 gogina

nece ni umjestu kad dam gas
 
na startu ide dobro zatrza u preticanju pa prokine a obrtaji 3do3,5 nemoze dalje kao da turbinu iskljuci
 
Član
moguce da je stavljena blokada...ionako najveci moment i snaga je do 4k, sto bi dizela tjero preko :icon_biggrin:

p.s. ako trza i nece preko 3.5 moze biti do proktomjera i provjeri vakum crijevo i filter vazduha, moguce da je do toga a to nece prijaviti na dijagnostici...

losa vjest je da bi i turbinu uskoro mogao reparirati ako nije radjena, tako ti simptomi idu kod tdi-a ;)
 
Da li si primijetio da ti izgubi snagu pa moras ugasiti motor i ponovo upaliti i on opet ima snagu:icon_question:

Ako da onda ti se pali SAFE MODE sto je posljedica nekog kvara (MAF senzor, MAP senzor, prljave lopatice na turbini koje regulisu pritisak, crijeva..)
 
trzne napola snage pa nastavi gledali su taj protokomjer stavljali drugi isto a i crijeva su pipali kazu dobra.
 
teretanas je napisao(la):
svaka druga tema u kvarovima,golf tdi nece da vuce,al' karaju dileri iz italije:lol::lol::lol:

:lol:

Auto prešlo 180.000,prvi lak,extra stanje,nikad udaran,održavan,malo vožen,vozila ga baba,ali baba otišla u starački pa njeni prodali auto :lol::lol: Nema ga boljeg,sve u extra stanju :D
 
Top