Golf plus problem sa klimom

Golf plus problem sa klimom

Pozdrav, znaci imam.problem sa klimom u pitanju je golf plus 2005 bkc, znači klima je puna ali ne hladi
Kod par mehanicara, diagnoze različite, dotrajao kompresor, neki ventil klime, remenica kompresora (jednom mi se počelo čuti hučanje, upalila se lampica alansora i vise se ne cuje a majstor nije siguran koja je remenica)
Sad zanima me da li postoji nekako kako da provjerim sta bi moglo biti ( klima je puna, nigdje ne curi itd..)
Kako se provjerava taj ventil
Bio kod jednog majstora skopcao manometar (mozda i grijesim mozda se drugacije zove) i ugl kazaljka skače gore dole, a sad da ne kupujem taj ventil koji je 99km, a kompresor dotrajao pa da ne kupim bzvz, ili obratno
 
Član
Mislim da u Motorexu možeš kupiti ventil i vratiti u roku par sati ako ne bude do njeg. Probaje se tako što se stavi ispravan i vidi se je li do njeg, mada može biti i do više stvari, primjer do ventila i do još nečeg.
Kazaljka ne smije da skače gore dolje, može se pomalo dizati i spuštati kako mijenjaš temperaturu u kabini, ali ne smije skakati, pritisak se ne smije drastično mijenjati u kratkom periodu.
 
Nisam znao.to za motorex da se moze vratiti, probat cu to
Klima u autu je bila na LO ventilator na najjače pojačan i tako je kazaljka radila.pulsirajući gore dole
 
Član
Ovdje u Visokom dozvoljaju, ne znam da li sve dozvoljaju, ali neke stvari sigurno da. Uglavnom pitaj ih možeš li probati i da vratiš ako ti ne bude odgovaralo. To što pulsira kazaljka može značiti da se klima pali i gasi pali i gasi, a to ne smije da se dešaje.
 
Top