golf pitanje

golf pitanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
interesuje me kakav je motor 1.6 75ks kod golfa 3, jel ima neko ovdje sa tim motorom, kakvo mu je ubrzanje, potrosnja, max brzina ... ma sve sto znate ..
 
Član
ja imam golf 3 1.9 gtd 75 ks ... po konjima su isti ..kolko se razumijem ... ovaj fino ide moze potegnut.. nema nikakvih problema sa njim .. redovno servisiranje ...i naravno max sped je 190 ... skroz u crveno ... vuce do 155....valjda ce ti malo pomoc
 
Optimalam motor za golfa 3 hatcback evo ti link imas tabelu tvornicki podataka. Max brzina je do crvenog podrucja ko hoce brze nek ide u crveno.

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Information_40_VW-Golf-Fahrleistungen--Verbrauch.html
 
Član
Ja recimo nebi nikad uzeo 1.4 i 1.6 nekako premalo mi djeluje to za Golfa 3,razlika u potrošnji nije velika sa 1.8 ali zato puno bolje ide 1.8
 
Član
to je za druga a naso je jednog golfa 3 u perfektnom stanju znaci auto kao da je sa trake sad sislo ... ali taj 1.6 motor mi se ne cini nesto ... pa pitam vas da cujem sta mislite
 
Član
Ne uzimaj benzinca trojku ispod 2.0i ja sam brate imao 1.8GT trosio je 9 - 10 litara a slabije je isao nego golf 2 turbo dizel... Na kraju sam motor prodo za 70KM komplet sve koliko me nerviralo to sto slabo vuce u samom startu kad sam ga kupio motor sam promjenio...Vozao sam jos par trojki od raje isti slucaj ..Ako mislis da ti auto ide fino a da potrosnja nije velika onda uzmi 2.0 8v dovoljno snage za sve pozz...
 
Legend
kod mene je u dvici takav motor,a prije nje sam imao tricu 1.9 GTD,i mogu ti reci da sam osjetio razliku,znaci 1.6 mi je bolji,jedino potrosnja je prevelika sto jest jest,i kad je pun lijen je motor pravo,kad je prazan ide ko stoka,ali ti motori su neunistivi,pa sad ako gleda auto da ga prevede od tacke A do tacke B nek uzme tok golfica,a ako se misli trkat s njim il potezat s nekim u gradu onda nek uzme nesto jace...
 
Član
Skoro sve receno motor dobar, ne poderiv, jeftino odrzavanje ide solidno ,ako ga budes derao trosit ce preko 12l ipak je to karburator ili provjerite da nije 1.6i 74kw-101 ks, ali su rijetki
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top