GOLF MK4 1.6 16v

GOLF MK4 1.6 16v

Član
Evo prosloj je 20ak dana odkad sam uzeo novu masinu pa haj reko da je postavim na forum :D
Pa idemo redom :))
Auto: Golf 4 1.6 16v
GP: 2001 g
Motor: 1.6 16v 77kw ili ti 105ks
Presao 177 000km
4 vrata
oprema Edition(klima,4x podizaci,airbagovi neki,abs,podesivi farovi,el retrovizori,daljinsko centralno,alarm itd)
Nisam jos nista radio na njemu jer ima servisnu ali za mjesec bi trebao i veliki i mali servis da mu uradim...

Auto kupljen u Sloveniji placen sa registracijom i svime oko 2500eura.
Na ljeto cu ga cariniti i prevesti na nase papire a do tada glumim slovenca :p
Inace auto je u extra extra stanju,i za te pare ja vise nego zadovoljan.
Gledo sam auta i ovdje po ovim nasim placevima i nedo bog uzeti ovdje auto,to su sve krsevi nevidjeni sa preko 220 000km predjenih i cijenom u prosjeku oko 8000km. :O

evo i slika :)

fotografija0034f.jpg


fotografija0032d.jpg


fotografija0031.jpg


fotografija0030u.jpg


fotografija0029x.jpg


fotografija0028u.jpg


fotografija0027a.jpg


fotografija0025l.jpg


fotografija0024q.jpg


fotografija0023r.jpg


fotografija0022k.jpg


Planova ima dosta:
Prvo mi je cilj srediti unutrasnjos.
Standardno kod g4 ona guma sto se guli na ruckama vrata,i oko klime pa kontam to u matt crnu foliju oblijepiti ili cu karbon,i cim malo ovremeni moram na dubinsko jer su sjedala prljava a i pod nije bas sjajan tako da moram to odraditi,vidjecu jos, 3kraki volan da nabavim,novu kozicu oko mjenjaca,led unutrasnju rasvjetu, sat od novije tipe onaj sa kromiranim dijelovima okolo kao u passata sa bord kompjuterom pa da nesto probam isfajlaviti da to radi,bolji radion i zvucnike na mjesto originalnih i td :))
evo ovako bi trebala izgledati unutrasnjos

eurp080313z2001vwjetta1.jpg


Sto se tice vana idu sigurno santa monica 17ke, i omisljam se u vezi farova i to da li da idem na neki LED stayl ili na R32, idu ove sve lajsne i spojeleri u bijelo,i onda malo spustanja,ma da mi je i sada nisko malo malo pa negdje zapne,,,
Ulgavnom prioritet mi je srediti prvo unutrasnjos pa idemo onda na vanjski izgled,jedino sa vana bi mogle feluge leci ostalo kad se bude imalo para :)

i na kraju ovako bi to trebalo izgledati

img1038c.jpg
 
Član
CaFa je napisao(la):
hvala hvala
amkos je napisao(la):
fin,jel to budes u Celju
Ne budem u celju,bude stari u mariboru a naso je auto ovo u celju :D

ako ga je kupovao u autokuci nevjeruj toj kilometrazi,dobro poznajem tamosnje "likove" koji vracaju km,i to bas najcesce na 170 do 180000,zamjenu neku ampulu ,servisnu sve naprave nemoze ovlasteni otkriti,
 
Član
amkos je napisao(la):
CaFa je napisao(la):
hvala hvala
amkos je napisao(la):
fin,jel to budes u Celju
Ne budem u celju,bude stari u mariboru a naso je auto ovo u celju :D

ako ga je kupovao u autokuci nevjeruj toj kilometrazi,dobro poznajem tamosnje "likove" koji vracaju km,i to bas najcesce na 170 do 180000,zamjenu neku ampulu ,servisnu sve naprave nemoze ovlasteni otkriti,

Nije u autokuci,kupio je od neke zene koja je dugogodisnji vlasnik u sluzio joj je samo za prevoz do posla :)
Vjerujem da je ova kilometraza jer je auto pofino ocuvano :))
 
Član
amkos je napisao(la):
CaFa je napisao(la):
hvala hvala
amkos je napisao(la):
fin,jel to budes u Celju
Ne budem u celju,bude stari u mariboru a naso je auto ovo u celju :D

ako ga je kupovao u autokuci nevjeruj toj kilometrazi,dobro poznajem tamosnje "likove" koji vracaju km,i to bas najcesce na 170 do 180000,zamjenu neku ampulu ,servisnu sve naprave nemoze ovlasteni otkriti,
Tako je vise manje svugdje ako ga dobro ne platis ocekuj to i tad nisi siguran ko je se tu kome vise obradovao slovenac tebi ili ti njemu:D sretno s autom druze ida te dobro sluzi nadam se da ces ostvariti zamisljeno to sto ti je ostalo love ulozis u njega i bit ce ko bombona:cool:
 
Član
hehehe... hvala svima... ma to su samo planovi a sta ce se ostvariti od toga vidjecemo :D

O plinu jos nisam razmisljao,ali vidjecu u skorijoj buducnosti da se nesto uradi i po tom pitanju :D
 
Član
na autu jos nista nije radjeno ali evo sakupilo se para za veliki i mali servis da se to sve sredi i jos neke sitnice oko mehanike da to bude po ps-u pa ce polako i feluge da se kupe,i za to se sakupilo para :D

Interesuje me gdje NAJBOLJE i najpovoljnije da otjeram auto da mi to rade na podrucju Doboja-Jelaha i to.
Jel mi bolje da sam uzimam dijelove i gdje,ili da mi sve oni to u servisu odrade?

I jos nesto... ovaj zadnji brisac,gdje mogu nabaviti metlicu,tj da li se ona skida i kako,posto se u mene izlizala,ili da kupim one aero brisace?
 
Član
Ajde ljudi pa svaki drugi auto na cesti nam je G4,valjda ima neko sa moje regije gdje servisira auto i kupuje dijelove?:icon_question::icon_question:
 
Top