Golf mk2 1.6td vs 1.6b

Golf mk2 1.6td vs 1.6b

Član
Gdje se mogu naći performanse za ove dede, pitam jer me čovjek trese s ovim 1.6td. Uspijem se držati 2-3 sekunde u prvoj i onda zaostajem vidno. Probali smo više puta, tek na 120 idemo jednako, 140 kao da ga stižem, ali neznatno. Kod njega 5 brzina, kod mene 4. Njegov 51, moj 53kw. Gume kod mene 195/50 15, kod njega standardne. Večeras sam i ja stavio standardne pa ću sutra opet pokušat. Ako se sutra ne budem držao, morat ću preko noći GTI pod haubu :D
 
Član
Moze biti da je kod njega ispravniji motor i mjenjac, jer ako je mjenjac u losem stanju on stvara dosta trenja sto znatno uspori auto, ti to ne osjetis dok tako ne probas s nekim ili na stopericu probas pa vidis da ostajes dosta nego sto bi trebao, isto tako i turbina ako je losija malo i ne moze dati dovoljno pritiska isto to moze da uradi, da te uspori ali ne da osjetis nego tek u poredjenjima ili na mjerenjima...
I da benzinac je dosta zivlji od dizela...
 
Poslednja izmena:
Član
idu ti motori ako su u dobrom stanju ko ludi... ja sam sa svojim uzimao i 1.8b cak... dje sam sa njim isao na uzvisenju jednom od nekij 2 km sa njim sam izlijetao po 130-140 bez problema, a sad sa obicnim dizlom max. 75-80 i to kad ga dobro podlozim, a ostao mi je isti mjenjac i sve isto samo motor promijenio...
 
Član
Kao sto su ti rekli , sve zavisi , neko to ne razumije , nisu auta nova , pa da se proba nesto , neko je vise ocuvano i slicno , opet zavisi ti naravno i do tih guma sta si imao ;)
 
Član
Nismo se sreli danas, ali dosta življi na ovim standardnim točkovima. Trebao bih parirati sad. Ganjao se s nekim Fokusom, nije mi mogao ništa, oko 160 išli, gleda čovjek u retrovizor s čuđenjem. Kod ovog jarana rađena generalka nedavno, nisam znao, zato me i dere.
 
Član
Cim ti osjetis razliku i to dobro kad stavis 15-ske ili 14-ske ili 195 ili 185 gume znaci nema to snage :D de ti sebi ganjaj 1.9 TDI 90 ili 110 konja iz trice i ubaci i miran :D
Ja na 14-skama idem zimskim i kad stavim ljetne 16-ske nikakve razlike ne osjetim niti na ubrzanju ni medju ubrzanjima, isto mi klinac...
 
Član
Haha, ma jašta. Gledam onaj motorić možeš ga na leđima na Maglić odnijet, a da se ne umoriš. Skupi mi TDI, jeftino mogu dobiti GTI, ali koga ću naći da mi tu instalaciju složi, svi bježe od toga. Kakav je onaj VW motor 1.6 74kw, je l' stabilan ?, mislim kvarovi i to ?
 
Član
Ama ako vec ubacivas ubaci 1.8 16V K-jetronic motor ili 2.0 16V ABF i miran vjeruj sve ostalo ces ubaciti i onda nece proci malo trazices jedan od ova dva da ubacis...
 
Član
Motor kad se mijenja pare se uloze u nesto vrijedno ulaganja,trazis jako pouzdano auto sto se tice motorizacije?Poslusaj kolegu koji ti je napisao post iznad,ako djaba baljezgas ostani na tome sto vozas :D
 
Član
Ma imam u planu, nije to neko ulaganje, gore mi je pod zavarit :D. Kod nas ovamo benzin niko neće tako da su motori jeftini skroz. GTI 1.8 8V ako dam i svoj motor mogu dobiti za 100km doplate. Isto tako GTI 2.0 8v iz mk3, 16v iz Passata. Ali me zajebava što mi je obični plin, a on na ove motore ne paše. auto mi treba svaki dan.
 
Član
Snaga i minimalna potrosnja ne idu zajedno,i ja kad sam trazio sebi Puga 205 da kupim zalipio sam se i ja za GTI ali znam da moj djep nemoze da to podnese i da noga ne bi mogla da drzi mal gas tako da sam kupio nesto slabije sa adekvatnom potrosnjom,jare i pare ne idu zajedno
 
Član
Da nije u kolege najjaca varijanta pa te zeza ? Kako god,taj 1.6 benzin je za cudo,stvarno zivahan motor,(vozio sam 2..3 golfa takva)+imao sam i dizela i turbo dizela.
Mislim da bi ga trebao uzmati,pogotovo s 0 pa gore.
Ima vise mogucnosti kako vele kolege gore,ili ti je motor u super totalnom kurcu ili ne znas voziti :D ;) ili je nesto kolega u dizelu dirao pa tako ''leti''....uglavnom,ako vec ganjas brzinu,aktiviraj se,ubaci nesto jace i rahat :D
 
Član
Ne znam, idem ja dobro u odnosu na ostala auta, ali on ide još bolje. Sinoć sam pokušao s Golfom 4 TDI ne znam koji motor, mora da on nije znao voziti kad sam ga ja prešao. Zaustavi me policija, on stane iza mene i prijavi me, morao sam na alkotest. Sreća pa nikad nisam konzumirao alkohol.
 
Član
ma nije nista dirano ja sam sa svojim cetvorku tdi onu od 66kw uzimao i too jos je imala prednosti ali nije mogla nista a sve na motoru biloo njegovo nije nista cackano...
 
Top