Golf mk2 1.6 8v by Čupo

Golf mk2 1.6 8v by Čupo

Član
Evo i mog ljubimca kojeg nebih mjenjao ni zašta. :lol: Riječ je o Golfu mk2 1.6 benzin 88. godište. 55kw i 75 KS, ide ko zmaj.:smajli39: Ja sam drugi vlasnik (ako ne brojim moga tatu). Auto je vozio čovjek koji je živio u Njemačkoj i redovno je održavan i servisiran ali kada je došao u ruke moga tate, zapustio ga je skroz.:icon_cry: Ali ja sam odlučio da ga dovedem u red i auto je sada lično moje. Bio je u dosta lošem stanju kada su krenuli radovi na njemu ali vidjeće te kakav je bio i kakav je sada.:icon_biggrin:
Auto je prošle godine komplet lakiran (unutra i vani) sa svom zaštitom. Tek kada je bio rastavljen, vidjeo sam u kakvom je stanju ali se to sve sredilo. Boju sam ja birao i ona je metalik crna sa perlom koja se koristi fabrički na Passatu mk6.
Od mog dobrog druga Srđana sam pazario svoje prve alu feluge OZ racing Polaris 15" koje su skoro zamjenjene za originalne Fire&Ice polirane fele. Muzika u autu je Kenwood cd player sa dva zvučnika u tabli, dva visokotonca na tabli, dve elipse na polici i 12-ka u gepeku sa pojačalom. Prednja sjedišta sam zamjenio i stavio profilisana od Golfa mk3 GTI. Prednji kočioni sistem od GTI-a, pozadi novi njemački doboši, NGK svijećice, zaštita ispod motora, FK farovi sa clear sa Angel eyes-om, FK cler smoke štopke, maska bez znaka, kutija filtera od GTI-a, ključ od GTI-a (bez futrole), stavljen servo, nova lamela i kvačilo, urađena glava motora, na autu su Gewinde marke Raceland. Stavljen komplet GTI bodykit (hvala kolegi Daliboru aka dallygti). Ugrađena je centralna brava, daljinsko zaklučavanje i alarm. Pinevi, ručica mjenjača i bedževi umjesto bočnih žmigavaca je WOLFSBURG EDITION.

Da ja više ne pišem vi slobodno možete pitati šta želite ako nekoga zanima...a sada idu slike.:icon_smile:

Od ovoga


Do ovoga










Zimsaki setup













































Da napomenem dve stvari: pokušavam da na auto stavljam po mogućnosti sve njemačke dijelove da sačuvam originalnost i da mi oko moga projekta puno pomažu Srdjan i Dallygti. :icon_smile:
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

exstra golf druze imam isti motor u jetti fio ide:icon_smile:;);)
 
Početnik
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

pratio projekt na AKC i mogu samo ponoviti svaka cast..;)
 
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

svaka cast sve odlicno to cijenim kad se nastoji auto odrzavati originalnim dijelovima :cool:

sta drugo da kazem nego prejaka sve tri golfa tvoj i od kolega ;)
 
BHT Ovisnik
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

odlica golf:cool:
ako su felge srđanove zar nisu bile 16,ili je imao i 15 i 16 jer u prijatelja na calibri su sad ove srđanove polaris 16:cool:
dobar golf
 
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

CoL3 je napisao(la):
odlica golf:cool:
ako su felge srđanove zar nisu bile 16,ili je imao i 15 i 16 jer u prijatelja na calibri su sad ove srđanove polaris 16:cool:
dobar golf

imao je srdjan i 15 pa kasnije i 16ske ;)

al od svega F&I su najjace predobro mu stoje :cool:
 
Početnik
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

Nemanja no Comment predobar Golf dobro ide malo trosi imam isti motor zato govorim :))


A ovo sto si odradio na njemu je preporod ! Svaka cast brate ! ;)
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

odlican je i prelijep, sredio si ga da valja :cool:
a i imas dobre asistente tako da mislim da neces pogrijesiti
;)
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

Ma samo german style.....fabrika je zakon..mnogo lijep golf..pozzz
 
Član
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

Cupo drago mi je da si ga predstavio, da ne gledam vise na AK Cranshaft tvoj projekat.Pratio sam tvoje radove, jos tamo od vremena prije farbanja auta, nisam komentarisao, ali uvijek sam se smijao koliko su te samo zezali za spustanje, svaki drugi post je bio spusti golfa:lol:
drago mi je da si i to rijesio, stvarno imas dobar projekat, i puno toga si postigao, samo naprijed, i puno srece u svim radovima
imas dobre drugove, i imas od koga pokupiti raznorazne ideje;)
 
RE: Cupo - Golf mk2 1.6 8v WOLFSBURG EDITION

Lijep golf svida mi se...samo nemoj furati taj wolfsburg edition fazon kad golf to nije...lijep je on i tako;)
 
Top