Golf 5 potrosnja problem

Golf 5 potrosnja problem

Član
golf 5 77kw 105ks imam problem sa potrosnjom goriva... naspem 30km goriva predjem 150kilometara i vec je na rezervi.. trosi ko lud i ako bord pokazuje prosjecnu potrsonju od 6-6,5 litara... A znam da sam prelazio vise sa 30km goriva! Auto ide sasvim normalno, nema dima, motor normalno radi... Ima li ko ideju sta bi moglo biit? Na dijagnostici ne izbacuje nikakvu gresku
 
Član
Može biti da je do povratnog crijeva, da je negdje puklo i povrat goriva propada i ne ide u rezervoar. Najjednostavnije ti je da ga spojiš na "infuziju", uzmeš flašu od 2 litra ili kanister od 5 litara, staviš ga negdje u motorni prostor i ubaciš oba crijeva u njeg, i vidiš koliko ćeš preći sa tih 2 ili 5 litara, i ako bude oko tog prosjeka 6-7 litara/100km onda ti je negdje crijevo šuplje i gubi gorivo. Mislim da je do dolaznog vukao bi negdje zrak i motor bi trzao, nebi normalno radio, zato predpostavljam da je do povratnog, ništa drugo mi ne pada na pamet.
 
Član
majstor mi jutros zamjenio dizne i evo vozao sam citav dan i stvarno izgleda da je do dizni... ali provjerit cu jos dan/dva za sad potrosnja bolje izgleda s ovim diznama
 
Član
Ako se ne varam kompjuter prati sve parametre, uključujući i koliko goriva ubrizgaju dizne, to bi trebalo da računa u prosječnu potrošnju.
 
ako ti je to gradska voznja, ne znam sto se bunis, kupi 1.4 tdi, to je to, pa ne moze po gradu trosit 5 L
 
Član
ako ti je to gradska voznja, ne znam sto se bunis, kupi 1.4 tdi, to je to, pa ne moze po gradu trosit 5 L
problem je bio jer sam prije ovog problema mogao preci 220-230km za 30km goriva! i kad je nastao problem 150km predjem i gotovo! i evo zamjenio dizne i evo vec sam presao 160km i dalje imam goriva nije se ni rezerva upalila! i nije samio gradska ima i otvorene ceste
 
Ako se ne varam kompjuter prati sve parametre, uključujući i koliko goriva ubrizgaju dizne, to bi trebalo da računa u prosječnu potrošnju.

Kompjuter nema nacin da prati dizne tj koliko izlazi goriva. Prati polozaj gasa, opterecenje motora (engine load), protok zraka (sa MAF senzora) i eventualno izduv sa O2 senzora i tako racuna potrosnju.
 
Član
Kompjuter nema nacin da prati dizne tj koliko izlazi goriva. Prati polozaj gasa, opterecenje motora (engine load), protok zraka (sa MAF senzora) i eventualno izduv sa O2 senzora i tako racuna potrosnju.
Nešto prati i vezano za dizne, samo se ne mogu sjetiti šta, jednom sam se zadesio kod majstora kada je preko dijagnostike pratio neke parametre vezane za dizne na Audiu A4 B5. Nešto je vezano za dizne, šta je moglo biti ne znam, bilo je to prije više od pola godine.
 
Top