Golf 4 tdi tesko pali kad je hladan

Golf 4 tdi tesko pali kad je hladan

Član
Dakle najcesce ujutru kad palim auto prvi put, dugo vergla, sigurno jedno 6-7 sekundi (nekad i duze), i kad upali imam osjecaj kao da mu fali goriva u diznama (mozda grijesim) pa pomalo trokira (jedno 2-3 sekunde i onda radi kako treba), a i primijetio sam da izbaci dima kad upali, a svako drugo paljenje posle toga je kako treba, majstor kaze da je mozda alnaser, a nakupilo mi se jos nekih sitnica pa dok ne skupim pare nemogu jos praviti nego sta vi mislite, jel ko imao slicnih problema?
 
Član
Imas drugar vec par rasprava cini mi se. Davac temperature provjeri. Fals zrak itd...s istim problemom kuburim
 
Član
Za pocetak zamijeni filter goriva da je alnaser uvijek bi tesko palio a ne samo jutarnje palenje kad je hladan takodje I grijaci mogu bit u banani
 
Član
Nema veze sto su grijaci zamijenjeni prije 3 mjeseca, provjeri ih opet pojedinacno svaki da li je ispravan ako su ispravni onda vidjeti sta dijahnostika kaze. Prvo skopcaj na dijagnoatiku i ona ce isto izbaciti ako ne valja koji grijac... Od toga prvo kreni jer vjeruj nisu bas kvalitetni grijaci danas u autodijelovima. Takodje provjeri relej grijaca, tacnije provjeri unimerom da li dolazi struja na grijace.
 
Član
Nema veze sto su grijaci zamijenjeni prije 3 mjeseca, provjeri ih opet pojedinacno svaki da li je ispravan ako su ispravni onda vidjeti sta dijahnostika kaze. Prvo skopcaj na dijagnoatiku i ona ce isto izbaciti ako ne valja koji grijac... Od toga prvo kreni jer vjeruj nisu bas kvalitetni grijaci danas u autodijelovima. Takodje provjeri relej grijaca, tacnije provjeri unimerom da li dolazi struja na grijace.
Sto se tice grijaca i oni stari sto su zamjenjeni su ispravni, covjek od koga sam ga kupio mi je reko da su pocrkali grijaci, ja nisam ih ni testirao nego odma nove kupio
ugradio i isto se ponasa, tad sam stare ispitao i vidio da su ispravni, a sto se njih tice zar se oni ne pale tek kada temperatura opadne ispod 5°C?
Neznam jedino taj relej, i to cu provjeriti
Kakav je akumulator, dzaba sve kad je slab pa nemoze da pokrene grijace posteno :p
Pa i na to sumnjam, vrlo moguce da je akumulator, ali opet sve je ovo pretpostavka, kad odem kod majstora vidicu
 
Član
Nije tacno da se grijaci pale ispod 5 stepeni. Na benzincu svjecice sluze da bi bacile iskru i stvorile "eksploziju" koja pokrene motor, dok kod dizela nema svjecica nego grijaci griju kompresovani vazduh do odredene temperature koja je dovoljna da pokrene motor. Eh sad kad je auto hladno pri paljenju ona lampica od grijaca se upali, ali kada je vruce ona se ne pali jer grijaci ne rade punim kapacitetom zbog trenutne temperature motora koja je dovoljna :D Najvjerovatnije je akumulator zbog tog sto kad das kontakt dok je auto hladno on salje struju za grijace, a istovremeno mora poslat struju i za anlaser tako da slab akumulator nema kapaciteta za sve to pa malo duze vergla :D
 
Član
Nije tacno da se grijaci pale ispod 5 stepeni. Na benzincu svjecice sluze da bi bacile iskru i stvorile "eksploziju" koja pokrene motor, dok kod dizela nema svjecica nego grijaci griju kompresovani vazduh do odredene temperature koja je dovoljna da pokrene motor. Eh sad kad je auto hladno pri paljenju ona lampica od grijaca se upali, ali kada je vruce ona se ne pali jer grijaci ne rade punim kapacitetom zbog trenutne temperature motora koja je dovoljna :D Najvjerovatnije je akumulator zbog tog sto kad das kontakt dok je auto hladno on salje struju za grijace, a istovremeno mora poslat struju i za anlaser tako da slab akumulator nema kapaciteta za sve to pa malo duze vergla :D
Pa neznam ,eto onaj malopre napisa ako je akumulator da bi trebo svaki put tesko verglati, a sto se toga tice, duze vergla samo prvi put, npr. kad bi ga odma ugasio
nakon sto upali prvi put i posao ponovo da upalim, tada upali normalno bez ikakvih problema
 
Član
Ne ne onaj je rekao za alnaser, a upravo prvo paljenje ako zeza onda je do akumulatora. Sad ti kazem kad je motor hladan kod prvog paljenja akumulator nema kapaciteta da sve pokrene, ali kad upalis auto svako naredno paljenje ide jer temperatura motora ne opada odma kad ugasis auto i zbog tog grijaci ne vuku puno struje nego malo i pali. Ali moguce je da je i do neceg desetog, jer nikad se ne zna
 

EE9

Član
"Alnaser" nije nema teorije jer takvo nešto ne postoji....a izgleda nije ni Anlaser jer i sam kažeš da dugo "vergla"....
Za sve ostalo, fino odeš kod provjerenog i dobrog mehaničara, pošto "online forumska dijagnostika" nije svemoguća! ;)
 
Top