Golf 4 TDI PD | Radna temperatura

Golf 4 TDI PD | Radna temperatura

Član
Pozdrav,

Evo ovako otkako sam kupio auto imam problema sa radnom temperaturom.
Mjenjao sam senzor temp. rashladne tekućine i od zamjene nikada više ne nabije 90 stepeni.
Isto tako poslije toga mjenjao termostat.


Znači pitanje svima, na 25 stepeni temperaturi kolko km vam treba da nabije 90 stepeni ?

Meni treba milion i za milion ne mogu dobit temp.

Da dodam, termostat zatvara sto posto.
 
Član
Dijagnostika i provjeri u parametrima motora i parametrima instrumenata koju temperaturu cita, jel' se slaze jedna s drugom, posto su razliciti izlazi za ecu i za inst., instrumentom izmjeri temp. rashladne tekucine u ekspanzionoj posudi, tebi ocito novi senzor daje pogresne podatke.
 
Član
Ako si zamijenio pravilno termostat i stavio nov, onda ti taj senzor sto pokazuje temperaturu ne valja, ako je prije toga dizao 90 stepeni a poslije zamjene nece, onda taj senzor ne valja....
 
Član
samo da pitam imal kakav instrument za mjerenje temperature nešto jeftino do 20 km da sebi nabavim :)


I da ja ga gulio uz brdo sokolac , rogatica od 3500 do 5 hiljada obrtaja nisam htio spustati i nije se ugrijo na 90 nego 75 stepeni :)
 
Super Moderator
onako logicno je da ako fali rashladne tecnosti da ce se auto grijati vise nego inace a ne hladiti vise
 
Član
dugo ce ti trajat taj dizel ako ga kujes u 5000....
Ne kujem ga redovno obično je maximum 3500 (rijetko),
do trice ga guram otprilike nije penzionerska voznja.

Ima rashladne tekucine mjenjana je novi g12 stavljen.



i da.

gdje nabaviti ovu plastikicu za ključ skakavac, ili neko rješenje mi dajte.

g5aiYcH.png
 
Član
E ovako treba mi neko da mi preporučite za ove stvari (ZEDO KANTON)
1. Da mi prepakuje skakavce (naljepnice - VW znakovi na oba, jedan skakavac programirati za zaključavanje i otklj, i ova plastikica na oba) - CIJENA OTPRILIKE
2. Da mi pogleda ovo sa radnom temperaturom - CIJENA OTPRILIKE
3. Da mi riješi problem sa centralnim zaključavanjem, sva vrata otključava/zaključava samo vozačeva ne ( nekad hoće nekad ne ), prije je otključavalo samo prednja, pa je onda otključavao samo zadnja i cijena otprilike kolko mislite da će koštati?




Inače auto je za 10, sluša me al ovo su neke sitnice koje moram riješiti.
 
Član
U pezou* kad mi je falilo nije grijao nikako...ne znam vjerovatno si u pravu ja dam noob sto se auta tice...
Nije se grijao jer mu je visoko postavljen senzor temperature i samo nije pokazivao na kazaljci da se pregrijava, nego je pokazivao da motor nije ni blizu radne a ustvari motor se pregrijava jer nema vode da ga ohladi...
Sorry na off-u
 
Član
Nije se grijao jer mu je visoko postavljen senzor temperature i samo nije pokazivao na kazaljci da se pregrijava, nego je pokazivao da motor nije ni blizu radne a ustvari motor se pregrijava jer nema vode da ga ohladi...
Sorry na off-u
Dobro si obrazložio to sve, samo mi nabavi majstora da mi ovo završi.
 
Član
Pozdrav,imam problem sa golfom 4 1.9tdi 81 kw podize temperaturu skoro na 130 °C kad idem uzbrdo,termostat zamjenio opet isto se desava..na otvorenoj voznji 150-160km/h sve normalno
 
Top