Golf 4 PD tesko pali kad je hladan

Golf 4 PD tesko pali kad je hladan

Drugovi imam problema sa mk4 1.9 TDI PD 74 kw, dijagnostika ne pokazuje nista,
kad je hladan ujutro, jedva i jedva upalim, po minut vergla,,,posto upali sve ok, pali kao mina onda :D ,,super radi, odlicno vuce, mirno, ne cuje se
grijaci ispravni svi..provjerio, zamjenio ipak da budem siguran
dok je bilo toplije vrijeme bolje je palio, bez problema,
preuzibljivao ga lijevo desno, i isto, cak i gore dobijem..
prije ovoga je imao 2 injektora neisprvna i zamjenio, bilo ok sve do ovih zima,,sada pokazuje ispravne dizne , nema gresaka nikakvih ,,ali tesko pali ujutro (Kad je hladan)
ima goriva uvijek u njemu,,
je li neko imao slican kvar??
 
Član
ma vrati ti gorivo tokom noci, pa dok navuce iz rezervara treba mu duze da vergla, ja kad sam sebi radio dizne i rijesio problem s njima, pocelo mi se to desavati, kaze majstor il je negdje slucajno crijevo neko probio dok ih je montirao pa ulazi zrak i gorivo se vraca nazad ili filter goriva, ja uzeo novi filter zamjenio i tako sam rijesio problem.. pozdrav
 
Član
Filter moze biti ili ovo osiguraci,u mene je bio osigurac grijaca ;)

p.s.
Stavi bola malo slika corrada u garazu da vidimo sta si radio sve na njemu :p :p
 
Član
Očigledno da sistem dovoda goriva ne može zadržati na duže vrijeme vakum , pregledati detaljno dovod/odvod goriva.
 
Član
PD motor ima pumpu u rezervuaru, tako da i kad bi se vratilo gorivo, cim das kontatk on nabije pritisak do tandem pumpe koja onda dalje nabija pritisak u dizne. Promijeni fiter goriva prvo, onda Pogledaj na grijacima dobijas li plus kad das kontakt da vidis da li jesipravan relej i osigurac. Ako poslije zamjene filtera i ako ima plus na grijacima. Onda pogledaj kakva je pumpa u rezervuaru, da li ima pritisak ako je i ona ispravna onda izmjeri kompresiju...
Ovo se podrazumjeva ako auto normalno vuce poslije paljenja i nema nikakvih dimova poput bijelog ili crnog dima...
 
Član
tandem pumPA - vidi jel slini + pumpa u rezervaru. sigurno pusta natrag gorivo u rezervar i onda kad palis vergla dok ne provuce
 
Član
Da ne otvaram novu temu, kod mene isto malo teže pali, ali ne na ovaj način, nego prvi okretaj anlasera kao da ga jedva okrene i onda drugi ili eventualno treći kresne bez problema. Znači svaki put upali, ali kod hladnog starta taj prvi put jedva ga okrene, kao kad je slab akumulator, ali nije jer je kupljen prošlog ljeta u Unitrade-u i to Bosch-ov 78-ca. A nakon tog prvog paljenja, pali normalno svaki slijedeći put dok se ne ohladi skroz. Nekad, ali nekad i kad je hladan upali normalno, ali više puta mi se desi ovo gore što sam napisao...
Da li je to do anlasera, da nisu piksne, jer opet kažem akumulator je nov faktički? o_O
 
Top