Golf 4 by DEEZ

Golf 4 by DEEZ

Član
Ovo je moj Golf dizel sto trosi 5 litara, more i 6 izic' zimi...

Auto se konstantno eksploatise kao prevozno sredstvo u gradu i ruralnim sredinama a u zadnje vreme zna i da povuce 10-tak vreca cementa. Nastojim da odrzim sve u skladu sa fabrickim stanjem, slomljeno da zamenim, pokvareno popravim, postojece unapredim...

Vesanje je modifikovano sa Eibach Pro Systemom, 35mm napred 25mm pozadi... Zadnji distanceri Power Tech 30mm
Tockovi su AEZ Icon 5 8J-17" sa 225/45 R17 dunlop SP sport maxx
zimska varijanta obuce je OEM Audi A3 15" + pirelli sotozero 195/65 R15.

Oprema je special, mada nista specijalno nije obuhvatila osim centralne brave i elektricnih podizaca stakala. Naknadno je ugradjeno jako puno detalja...

Ispod haube se krije redovno odrzavani TDI 90KS, ponos i dika skromnog Bošnje, mada je duze vremena u planu neki kulturni remap.

Zimski setup...







Zimi sam imao dosta vremena za ceprkanje po enterijeru pa sam dosao do ovih detalja:

Borine resetke ventilacije/klime :D

01022012058.jpg
[/url]

01022012056.jpg
[/url]

prekidaci grejaca sedista, nabavio sam ih kako bi samo eseteski popunjavali prostor, mada sam u medjuvremeno nabavio instalaciju i kupio RECARO sedista koja su u fazi restauracije.

01022012061.jpg
[/url]

Ovo su nedavne modifikacije, padovi i zavale borova... :D
Kupio sam morimoto projektore, ali ih nikada nisam ugradio jer sam usao u trag jednoj bocno ostecenoj R32-ci. Uglavnom kupio sam farove ali je neko ispred mene pokupio elektroniku pa sam sve morao da prepravljam prema svojoj instalaciji buduci da R32 ima jedan balast u faru. Uglavnom situacija je trajno resena balastima i instalacijom iz BMW-a E46.

Hella+valeo maglenka+morimoto
odustao...






reparacija, ovo ovde je Liginih ruku delo :cool:


Volan, kozu menjaca, rucicu i polugu rucne sam presvukao u perforiranu kozu i opsio crvenim koncem, hteo sam da napravim nesto priblizno jubiju a opet da saniram neugledne ishabane povrsine. Centralni deo kokpita sam uzeo od Bore, poliranje ukrasnih lajsnica nije bas bilo najuspesnije pa sam ih privremeno prelakirao u boju mat aluminijuma sto je daleko lepse i postojanije od izgrebane crne plastike, mada ce sve opet ici na farbanje jer sam dosao do nove tehnlogije pravljenja efekta poliranog aluminijuma.





U tranziciji sam prodao JVC chameleon i nabavio VW gammu zbog bogatog osvetlejnja, medjutim cinila mi se neupotrebljiva bez USB/SD interface-a i nedavno sam kupio VW MFD sto definitivno stavilo tacku na ceo dosadasnji rad.





pPolako skupljam snagu za sitne popravke na laku, imao sam par grebanja na parkingu zimus. Danas sam uradio treci veliki servis, auto je navrsio 289 000 km i prezadovoljan sam, hvala Bogu.











na ovo sam posebno ponosan, ali mi je zao sto ce ovo uskoro ici iz auta jer su Borini nasloni presiroki za Recaro sedista...



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Evo i malo osvezenja da unesem u svoju temu...
U medjuvremenu sam napravio par lakirerskih intervencija na karoseriji, radio sam prednji i zadnji branik, "A nosace" i prednju ivicu krova što su inace bolne tacke na svim modelima iz VW grupacije. Uglavnom, posao je toliko dobro uradjen da sam izazvao nekog lolu da se posluzi sa sveze ofarbanim lipom sa prednjeg branika, veca steta je nastala kada su se zastitne plastike raskupusale i pocele da se razilaze pri strujanju vetra. Lip i plastike blatobrana ponovo su kupljene, samo sto sam odlucio da spojler ne lakiram u boju karoserije vec je ostao u originalnoj boji strukturne plastike.

1z23ac9.jpg


am2rtv.jpg


2a6o0as.jpg


Isprobao sam vise fabrickih "head unita" i nekoliko aftermarket modela ali sam se ponovo vratio na MFD. Za razliku od prijasnjih ovaj ima podrsku za reprodukciju video sadrzaja i DVD citac, imam jos u planu ugradnju analognog TV tunera. Kvalitet zvuka je neverovatan, i osim sto lepo izgleda, ovo je mozda i najveci adut ovog HU-a.

2iigbaa.jpg



ri7xab.jpg


29z1zj6.jpg


Za simbolicnu cifru, kupljena su Recaro sedista u haoticnom stanju, i dalje mi nije jasno kako je auto sa takvim enterijerom bio u voznom stanju. Uz angazman profesionalca, Tahira Hajdarevica sa naseg foruma, sedista su u potpunosti reparirana i ponovo stavljena u funkciju. Ovo je prilicno retka serija sa opcijom izvlacenja jastuka na sedaonom delu pa egzibicije poput stepanog jastuka nisu bile izvodive iako sam sedsta kupio sa tom namerom. Na kraju, sedista su prekrojena sa crvenim koncem a centralni jastuk je presvucen OEM stofom "MK6 GTi" i mogu reci da sam prezadovoljan, nisam skeptik ali se nisam nadao da ce restauracija biti toliko temeljita.

nntro7.jpg


20u7cb9.jpg


35mjtqx.jpg


rmsa3q.jpg





Narednih nedelja ocekujem jednu posiljku iz Nemacke, ako Bog da sledi brzi update teme.
 
Član
Nazalost vraćen je u skoro fabričko stanje :( Imao sam priliku vidjeti ga izbliza, autic za pozeljeti!
 
Top