Golf 4 4motion problem pogona

Golf 4 4motion problem pogona

Član
Imam problem sa zadnjim pogonom. Nema nikakvog brujanja, sve djeluje normalno. Kardan se uredno okrece do haldex spojnice. Nema ni elektricnih kvarova, na dijagnostici pokazuje uredno napajanje na haldexu, svi senzori daju ocekivane parametre medjutim zadnji pogon se ne aktivira kad pocnu slajdrati prednji tockovi. odem kod mehanicara kaze nemas mehanickih problema, odem kod elektricara isti odgovor. Kako god pogon ne radi. Ima li neko ideju sta je problem I koje su opcije da se to sredi?
 
Član
Ako sigurno, al sigurno nemas kvar na struji, onda imas mehanicki kvar. Moze biti do same haldex spojke, ventila... kad je mjenjano ulje u spojci? Jesi probao iskljuciti esp pa na sljunku krenes uz nagli start da vidis hoce li zavrtiti straznji kotaci?
 
Na dizalicu kod mehanicara nek digne auto upali ga ubaci u brzinu i po gasu ako tada ne bude palio vucu onda nek malo kucne po pumpi na samom haldex diferencijalu mala pumpica samo malo nek pokuca dok auto radi i dok vrti tockove ako se tada upali vuca vjeruj mi cut ces kad se upali onda nevalja pumpica 100% a reparirat je nemoze niko nego je moras mjenjat ije belaj za zamjenit al eto kod nas niko ne prodaje po odpadima samo pumpu nego cidav diferencijal prodaju
 
Član
Na dizalicu kod mehanicara nek digne auto upali ga ubaci u brzinu i po gasu ako tada ne bude palio vucu onda nek malo kucne po pumpi na samom haldex diferencijalu mala pumpica samo malo nek pokuca dok auto radi i dok vrti tockove ako se tada upali vuca vjeruj mi cut ces kad se upali onda nevalja pumpica 100% a reparirat je nemoze niko nego je moras mjenjat ije belaj za zamjenit al eto kod nas niko ne prodaje po odpadima samo pumpu nego cidav diferencijal prodaju
Odradicu to pa ti javim drug. Hvala ti.
 
Član
Uglavnom u 90% slucajeva strada pumpa, tj kolektor i cetkice u njoj, previkluje se, ubace nove cetkice i radi.. za vise informacija o tome javi se u pp..
 
Član
Uglavnom u 90% slucajeva strada pumpa, tj kolektor i cetkice u njoj, previkluje se, ubace nove cetkice i radi.. za vise informacija o tome javi se u pp..

Pozdrav imam golf 5 tdi 4motion, pogon mi ponekad radi a nekad ne radi, tacno ga osjetim kad se upali i povuce, a nekad nikako da se upali bez obzira koliko gasa dajem samo prednji slajdraju
 
Član
Kasnim par god sa odgovorom ali ne.a veze, ista stvar kao sto sam i gore pisao, redovna zamjena ulja i filtera na haldexu produzice vijek pumpe, naravno desi se nakon 10-15 god koristenja da i ona strada ali se reparira naspe novo ulje i gas... sve inf na br 065 838 427
 
Top