Golf 3 TDI-problem sa brzinama

Golf 3 TDI-problem sa brzinama

Pozdrav!
Imam problem sa mijenjacem sa Golfa 1.9 TDI
Ranije sam imao problem sve brzine su mi pobjegle i zamjenio sam birac brzina i neko vrijeme mi je bilo sve super i onda od jednom je poceo da krci u drugu kad vratim iz vece brzine i da mi ispada iz pete kad dam gas a kada samo drzim gas tj odrzavam brzinu nezno nece da izbaci iz 5 brzine
Interesujeme sta je problem i koje je jeftinije resenje da uradim ili bilo sta da se to malo poboljsa??
Hvala unapre :)
 
Član
to sto ti krci je sinhron, dobro poznata boljka tih mjenjaca
to za ispadanje, provjeri kakav ti je nosa mjenjaca
 
Da provjerim nosac menjaca?
Ovaj novi sto sam stavio vidim ds je bils napukla plastika onoga sto se sajle kase na njega i skinem sa onog starog i stavim na taj
Na kratko kao da je bio dobar i onda opet poce da ispada
Samo da mi je tu 5 da namestim da sad ne menjam cjeli mijenjac
 
Član
Moze naravno, samo trebas nac dobrog majstora i kvalitetne dijelove da ti se ne desi isto za par hiljada kilometara, A to ti opet dodje para kao dobar polovan mjenjac.
 
Ma gledali su svi zivi, cim kazes sta je problem odmah kazu moras zamjeniti menjac
Pa da se raspitam da nema neko jeftinije resenje za to a i nesto mi se ne menja ovaj menjac
 
Pomoc, hitno
Danas mi se desilo kad sam krenuo u 4 brzinu da ubacim jako zakrcao i sad ispada i iz 4 brzne kao i iz 5 brzine
Nece nikako, sta je tu problem da li neko zna da se ne zalecem
Hvala unapred!
 
Član
Ma jok, gdje ce biti mjenjac, ako ne mozes normalno saltati, mora da su otisli grijaci zadnje sajbe. Ne moras ti nista jos mijenjati, dobro je sto ti otkazuju redom, lakse ces zapamtiti koje ti rade :D
 
Top