GOLF 3 PROBLEM S PALJENJEM

GOLF 3 PROBLEM S PALJENJEM

Član
Eh ovako,

u zadnjih nekoliko mjeseci imam problem s paljenjem golfa kad nije ni vruć ni hladan.

Znači golf je trojka benzin 1.4 1997.Prije jedno mjesec dana promijenio sam relej i jedno vrijeme mi se nije dešavalo ali sad ponovo.
Kad neće da upali vergla, ali kao da nema benzina (ne zazuji benzinska pumpa) i onda kad se nakon određenog vremena ohladi, upali i pali bez problema.
Može li mi iko dati savjet ako mu se slično dešavalo ili bar dobrog majstora koji će mi sa sigurnošću reći šta je kvar.
Unaprijed zahvalan...
 
Član
Evo još uvijek nisam ništa riješio, jer kojem god majstoru da odem, ne može mi ništa dok se to ne desi, a ne dešava se stalno nego ponekad.

Još jednu stvar sam upratio, kad nakon malo duže vožnje ugasim auto, pumpa nastavi da zuji i tako bi do beskonačno da ne upalim pa ugasim kontakt i onda prestane. Je li moguće da je pumpa pri kraju ili neki električni problem?
:icon_question:
 
Član
Neka ti majstor ispita da li pumpa baca pod dovoljnim pritiskom. Ne bi trebala zujati, to je znak da je pri kraju.

Kod kakvih "majstora" si vodio auto:icon_eek:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Neka ti majstor ispita da li pumpa baca pod dovoljnim pritiskom. Ne bi trebala zujati, to je znak da je pri kraju.

Kod kakvih "majstora" si vodio auto:icon_eek:

ma kod električara par, nisam ništa konkretno skidao, pretpostavljam da je pumpa, ali mi vuna je mijenjati ako nije skroz otišla... :icon_rolleyes:
 
Član
Nesto slicno mi se desavalo na daewoo nexia-i u pitanju bio namotaj na razvodniku paljenja, podavnoje bilo pa sam i zaboravio gdje je tacno, sta se sve rastavi, al eto ti neki trag pa pitaj majstore
 
Član
Grga je napisao(la):
Nesto slicno mi se desavalo na daewoo nexia-i u pitanju bio namotaj na razvodniku paljenja, podavnoje bilo pa sam i zaboravio gdje je tacno, sta se sve rastavi, al eto ti neki trag pa pitaj majstore
hvala drug ;)



sub3r je napisao(la):
pumpa goriva, isti problem, iste simptome imao... na istom autu ;)

Zasad još uvijek guram bez zamjene, mada mi se ne dešava več evo nekih mjesec dana ( da kucnem u drvo ) :icon_smile:
 
Molio bih Vas za pomoc, naime imam golfa 3, 97. godina, 1.6 benzin 74 kw, nece da upali. Pregledao sam komplet motor i instalaciju, ima varnicu i dovod goriva do injektora, ali nece injektori da ubrzgaju benzin, da li je moguce da je crkao procesor? Probao sam prespojiti injektore direktno s akumulatora i uspjeo sam upaliti, ali sam naisao na niz drugih problema, trza na stalnom i malom gasu, sam sebi dodaje gas itd...
 
Član
kad nece da upali pogledaj imas li iskru na svjecici, ako nemas ne valja ti halo davac u razvodniku, njega ispitati sa drugim razvodnikom... Ako je on isprqvan onda ti ne valja senzor radilice...
 
Imam iskru, nove su svijece, kablovi cak sam promijenio i senzore radilice, protoka vazduha itd. Ocistio sam klapnu gasa, injektore, filtere promijenio, doslo me toliko da sam mogao novi motor uzeti, al eto, sta je tu je. Uspjeo sam ga upaliti kad sam na injektore doveo 12v s brave, ali sad sam sebi dodaje i oduzima gas, a majstori vise nece da pogledaju, valjda je previse komplikovano za njih, nemam pojma vise ni ja sam.
 
Član
Znam da na TDI ima relej procesora i desi se da pregori. Provjeri to. Kod TDI je relej 109, valjda je isti i kod benzinca.
 
Član
a prijatelju da tebe nezeza bos brava?? sto ostaje pumpa a to oko dizni pogledaj osigurace imas 2 osiguraca za dizne i relej od dizni jbg nezz tacno koji je al on regulira kako pumpa radi ocel non sto paliti ili ce samo nabiti pritisak i iskljucit se sve to relej radi pozzdrav
 
Sve sam releje promjenio danas, skinuo s ispravnog auta, opet isti klinac. Sto se tice osiguraca, samo od pumpe imam jedan i on je ok. Pumpa nabija dobar pritisak, oko 3 bara. Dodje mi tacno da ga zapalim vise...
 
Top