Golf 3 Problem s klimom

Golf 3 Problem s klimom

Član
Imam problemcic. Kad upalim klimu duva skroz mlako, znaci uopste nije hladan zrak. Kompresor vrti ventilatori rade i malo crijevo sto ulazi u onaj "tx" (valjda se tako zove :) ) ventil hladno kao led kao i sam ventil. A ono deblje crijevo samo malo hladno... Zna li neko o cemu se radi?
 
Član
PA nemam drugog izbora. A prije 2 dana punio klimu. Ubacilo majstor 700g freona i 200 nekog ulja... Al cini mi se da je dud neki, veze blage nema kud i odoh njemu
 
Član
vidi jer kolega je na pasatu imao slucaj napunili freona po mjeri i nista kad je napunio vise vec sto treba pocela raditi super kao sto i treba da pingvini oblace kapute :)
 
Član
Hehehe
PA reko je meni ovaj sto je punio kao mozda treba jos ubaciti al okud ja znam da ne guram vise da sta ne pukne. PA druze ti si majstor nisam ja cuj sta ja znam :icon_evil:
Sta sad da idem negdje drugo da trazim da dopune? MOZe li on vidjeti koliko ima? Il ce jednostavno stati masina kad ne mogne vise da gura?
 
Član
Znaci kontate da je manjak freona? Ajd ako Boga da da je to. To mi je nekako najbezbolnije :)
Idem onda sutra negdje nekom pa cemo vidjeti sta ce biti...
 
Super Moderator
Pa odes nekom drugom pa ces opet platiti punu cijenu punjenja. Ovako odes njemu i kazes lijepo drug punio si mi klimu neki dan al ne valja de vidi sta je
 
Član
U Golfa 3 ide 825 grama freona. A što se tiče ulja ide ovako: Sanden kompresor 115 cm3, Harrison kompresor:296 cm3. (ne znam kako ćeš ovo utvrditi)

Ako si dobro ovdje napisao sve te podatke, sve ti je fulio. Otiđi kod njega i neka to sredi, ili mu reci da ćeš ga prebiti. :D
 
Član
pa to i kontam sta cu ne isplati se opet placati punjenje. Il da ga prebijem il da dopuni. A jel moguce prepuniti sistem?
 
Član
a da tebi nije rikno kompresor jer ija imam isti problem klima radi ali nepuse dovoljno hladno.Probaj ga drzati pod turom na jedno 3000 obrtaja a nek ti neko slaufom prska po hladnjaku ako ti krene puhat hladnije onda ti je kompresor otiso tj klipovi u kompresoru.Kod mene je tako puse hladno ali ne dovoljno koliko bi trebalo ;)
 
Član
Mali milion stvari, samo se nadaj da nije kompresor produvao... mogu biti semerinzi na kompresoru pa da ne nabije pritisak, negdje na crijevu da pusta itd... nek ti premjeri pritisak koji kompresor nabija pa ces dalje znati sta je ciniti...
 
Top