Golf 3 "cucnuo" nazad

Golf 3 "cucnuo" nazad

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima,

Zna li iko sta bi mogao biti sljedeci problem.
Primjetio sam da mi je lijeva zadnja strana auta malo "cucnula" u odnosu na desnu. Malo sam mjerio i vidio da je zadnji lijevi tocak nizi od desnog. Isto tako prednji desni je visi od lijevog. Da li to mogu biti opruge?Predpostavljam da jesu ali treba mi jos misljenja. Amortizeri su novi, orginalni tako da nisu oni.

I jos jedan problemcic.
Primjetio sam da mi volan, kada ga cimam gore-dole ima lufta i lupka.Znaci i kada je auto ugaseno ili upaljeno cuje se. Predpostavljam da je u pitanju onaj mali lezajcic u "tubi" volana sto ide prema kardanu. Da li je imao ko ovakav problem. Letvu sam projerio i na njoj nema lufta.

Hvala
 
Član
Kad si mjenjao amortizere nadam se da si promjenuo i lezajeve amortizera (axijalne), ako on propadne zna se auto naget, a isto tako moze bit da je neka opruga odradila svoje.


Ili, u najgorem slucaju da ti propisao amortizer. Ne bi me cudilo, vidjao sam da propisaju nakon par kilometara
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
Kad si mjenjao amortizere nadam se da si promjenuo i lezajeve amortizera (axijalne), ako on propadne zna se auto naget, a isto tako moze bit da je neka opruga odradila svoje.


Ili, u najgorem slucaju da ti propisao amortizer. Ne bi me cudilo, vidjao sam da propisaju nakon par kilometara

Promijenio sam i axijalne prednje.Isto original vw,a amortizeri su ok. Probao na tehnickom, a i ljuljao ih.Odmah se vraca.Onda jedino moze biti opruga? Znas li ima li ko da provjeri opruge? imam jos neke kod sebe u garazi ali ne znam da li su ok.
 
Legend
schani je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
Kad si mjenjao amortizere nadam se da si promjenuo i lezajeve amortizera (axijalne), ako on propadne zna se auto naget, a isto tako moze bit da je neka opruga odradila svoje.


Ili, u najgorem slucaju da ti propisao amortizer. Ne bi me cudilo, vidjao sam da propisaju nakon par kilometara

Promijenio sam i axijalne prednje.Isto original vw,a amortizeri su ok. Probao na tehnickom, a i ljuljao ih.Odmah se vraca.Onda jedino moze biti opruga? Znas li ima li ko da provjeri opruge? imam jos neke kod sebe u garazi ali ne znam da li su ok.

Sjedi 5... opruge odredjuju visinu auta, tvoje su definitivno oslabile...
 
Član
Drugim rijecima opruga podrzava auto, amortizer samo sprijecava ljuljanje auta gore dole...ako je jedna popustila moze se naherit auto, jer je na jednom kutu uzgubilo uporiste...
 
Član
JA KOLIKO ZNAM A BAVIMSE TIM POSLOM DA ZADNJI AMORTIZERI NEMAJU LEZAJEVE SAMO DVIJE GUME PITANJE JE KAKE SU I DALI SU DOBRO SLOZENE A SAMO MOZE BIT DO OPRUGE
 
Član
Zerr je napisao(la):
JA KOLIKO ZNAM A BAVIMSE TIM POSLOM DA ZADNJI AMORTIZERI NEMAJU LEZAJEVE SAMO DVIJE GUME PITANJE JE KAKE SU I DALI SU DOBRO SLOZENE A SAMO MOZE BIT DO OPRUGE

vwgolfprojekt030hj5.jpg



Daj mi onda objasni sta je ovo na ovom amortizeru sto je na zadnji trap namontiran?
 
Član
nakon 7ipo mjeseci nekom stalo da odgovori an ovu temu...hjoooj, sto treba sve ovo polockat :icon_eek:
 
Član
IZVINI AL SILIJEPO NAPISAO LEZAJ ZADNJI JA ZNAM DA LEZAJ IMA SAMO NAPRIJED KAO I NA SLICI A ONO SU GUME A MOZE BITI DA MU JE OSIGURAC NA AMORTIZERU ILI DA MU JA TRUHLA ZADNJA SOLJA A NE LEZAJ
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top