Golf 3 1.9td problemcic

Golf 3 1.9td problemcic

Član
Poz narode, veceras me nesto prenese i stisnem ga sa semafora... Prva do kraja, druga do kraja, u trecu ubacim... vidim nes se cudno desava pustim gas auto ostalo u "turi" ja u ler obrtaji i dalje zakucani al auto ne ide, pogledam u retrovizor nazad gluho bilo nis se nevidi od crnog dima! Ugasim auto skotrljam se do prosirenja, upalim auto normalno radi, lagano vozio i nije se vise desavalo....! Sta moze bit??? Trebam uskoro na put pa me malo prpa, nedo bog u preticanju da mi se desi pogubio bi se :cool:
 
Član
a il si nesto zeznuo sa pumpom,
ili je jos jednostavnije,da nisi upratio da ti nije ostala zaglavljena sajla od gasa?
Jel papucica gasa bila u normalnom polozaju?
 
Član
Papucica gasa je bila u normalnom polozaju,kao i obicno! Probat cu danas da zavrnem malo pa da testiram,jest da cu napravit rupu u ozonskom omotacu ali jbg :D
 
imo je drug isti problem na 1.6d i to je do bosch pumpe, ako si je previse odvrno vracaj jer ces sjebat motor, pisem iz iskustva :D
 
Član
Moze da se desi da je turbina povukla ulje iz kartera i da je to ulje pocelo da gori u klipovima i to se zove IBER TURA u nasem okrugu. Bas kao sto si rekao od reci do reci...

Ako ti se desi jos neki put, proveri nivo ulja u motoru, vidi da li fali. Ako bude falilo, znaci turbina... a ako bude sve OK onda ti nesto sa pumpom nije u redu
 
Član
sto dule kaze, zna se desiti isto to i pored karika da provuce, al' opet, ne bi' rekao da je to, jer ga je uspio ugasiti na kljuc, kad se to desi motor "jede" samog sebe, ne mozes ga ugasiti na kljuc jer radi na ulje, ne na naftu, jedino ga "ugusiti" zacepljivanjem usisa, ili ga probati ugusiti kvacilom, tj kocenjem u brzini....
 
Član
Ovako, bas neki dan smo nesto cerupali oko motora i dosli do turbine malo jest zamascena, e sad jos jedan znak se pojavio dakle dok auto radi nazad konstanto lagano tinja siv dim nista pretjerano ali ipak izlazi eh sad da li je to znak ili ne neznam (nemam katalizatora i nemam srednjeg lonca) mozda i zbog toga :icon_rolleyes:
 
Član
nebi smjelo da dimi bez obzira kakav je auspuh,
moze ukazivati na karike,diflone,turbinu,jbg treba naci sta je,
trosi li ulje i koliko?
 
Član
Ulje mi curi sa glave jer mi je jedino to ostalo da odradim (barem se nadam) na motoru, ostavi fine flekice tako da bas i nemogu da skontam koliko ulja trosi jer ipak curi, e sad izgleda da i sa turbine negdje vjerovatno na nekom povratu curka ili se meni cini
 
Član
Ne znam, taj motor ne troši puno ulja...Na 6000 km potroši 0.4 l možda. Pa sad usporedi od oka koliko ti troši ulja.
Nadam se da nije neki veliki kvar.
Pozdrav.
 
Top