Golf 2

Golf 2

Pozdrav. Golf 2, 54kw, 1.6benzin/plin, 91g. U 5toj brzini neće preko 3,5hiljade obrtaja, čak mislim da u 4toj isto neće preko 4/5hiljada obrtaja dok u ostalim nižim brzinama prima pun gas. A dok sam u 5toj recimo kao da mu je blokada na 3.5k obrtaja a prije nrkoliko mjeseci radio normalno. Ako neko zna do čega je.

I dali je neko imao problem sa zaključavanjem i otključavanjem suvozačevih vrata i gepeka. Jer auto je 2/3 vrata kad zaključavam ili otključavam samo se vozačeva mehanički zakljucaju ili otkljucaju a suvozačeva vrata i gepek neće. Isti je auto u pitanju... pozdrav
 
Član
Za gepek probaj razraditi rucicu/ mehanizam to zna cesto na golfu 2 ako se ne koristi
 
Po momisljenju, kod mene na udiju je bio isti problem.. mozes ga druze klati na gas koliko hoces preko 4 hiljade auto nece.. problem mi bio do vakum sistema!!!! I malo sam zakrenuo jos razvodnik paljenja bio malo sjeban i sad perfekt..na karb vakum ti je snaga, bez vakuma nemas ni obrtaje
 
Nadji šemu vakum sistema za svoje auto na google.. i vidi jel kod tebe isto postavljeno, s druge strane pogledaj da nije koje crijevo od vakuma oslabilo.. jer su crijeva nekvalitetna a uvijek su pod temp.
 
Brate tražim tu šemu pola dana ne znam ni ja šta sve nisam kucao po internetu nema nigdje ne znam šta da radim ako bi mogao nekako da mi kažeš koja crijeva da provjerim jer nerazumijem se toliko baš nisam mehaničar neki al volio bih da znam. Ako možeš makar da objasniš nekako ću skontat.
 
Član
Kupi 15m vakum crijeva (radnje koje prodaju opremu za kamione, radne mašine, bagere i slicno obicno ih imaju), kupi 20-30 šelni i zamjeni sva vakumska crijeva. Na autu starom 30+ godina večina je krta i loša u svakom slucaju. To ti je 30-40KM ulaganje i dva sata čeprkanja, ne treba ti nikakvo posebno znanje.

Ako hoćeš da nešto i naučiš, imaš viška vremena i voliš šarafati - napravi dimni tester (
) i pregledaj gdje ti tačno vakum gubi.
 
Top