Golf 2 gti turbo ???

Golf 2 gti turbo ???

Početnik
Sambo je napisao(la):
Poneki turbo punjaci od tdi-ja mogu izdrzati vece temperature od benzin motora a poneki su losiji

Ali ima nacin na koji se moze ugraditi turbo od dizela a da temperatura ne utice na njega, luda ideja ali je dokazana

Ugradis turbo na kraju auspuha, umjesto zadnjeg lonca!

Netreba ti izduvna grana, ne treba ti IC jer povratna cijev ako je napravis od aluminijuma djeluje kao IC

Jedini problem je kontrolisati povratak ulja iz turbine u karter ali to se moze rijesiti povratnom pumpom

Neki kazu da postoji malo veci turbo "lag" a neki kazu da je neprimjetno

Ako imas pristup jeftinim polovnim djelovima merak je eksperimentovati heheheh



Ovakvim nacinom ugradjuju turbine na jeftino ovdje u Engleskoj a vjerovali ili nije ni ilegalno!

i dok sam ja neki dan govorio jaranima da moze turbina od dizla da radi na benzincu bez problema,niko mi nije vjerovao,i svi su procitali na forumu da NEMOZE..eto covjek im sve rece :cool:
 
Lija je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
Poneki turbo punjaci od tdi-ja mogu izdrzati vece temperature od benzin motora a poneki su losiji

Ali ima nacin na koji se moze ugraditi turbo od dizela a da temperatura ne utice na njega, luda ideja ali je dokazana

Ugradis turbo na kraju auspuha, umjesto zadnjeg lonca!

Netreba ti izduvna grana, ne treba ti IC jer povratna cijev ako je napravis od aluminijuma djeluje kao IC

Jedini problem je kontrolisati povratak ulja iz turbine u karter ali to se moze rijesiti povratnom pumpom

Neki kazu da postoji malo veci turbo "lag" a neki kazu da je neprimjetno

Ako imas pristup jeftinim polovnim djelovima merak je eksperimentovati heheheh



Ovakvim nacinom ugradjuju turbine na jeftino ovdje u Engleskoj a vjerovali ili nije ni ilegalno!

i dok sam ja neki dan govorio jaranima da moze turbina od dizla da radi na benzincu bez problema,niko mi nije vjerovao,i svi su procitali na forumu da NEMOZE..eto covjek im sve rece :cool:

ja sam gledao to na jednom njemackom forumu :icon_eek: turbina na golfu na mjestu izmedju srednjeg i zadnjeg lonca samo eto sad znam sta je razlog sto je tu turbina :cool:
 
Član
rasho16v je napisao(la):
da ne otvaram novu temu posto imam jedno pitanje. Moze li se na golfa mk2 1.8 66kw staviti glava motora iz gti 16v, i ako moze koliko bi se snage moglo izvuci. hvala unaprijed

Mislim da bi ti klip razbio glavu posto je kako sam cuo niza od 8v to jeste morao bi mjenjati radilicu da bi to sve radilo na tvom bloku.
 
Član
nemogu da se peglam da citam ali vjerovatno je moguce pogotovo ako je k24 turbina ( kojih ima na gtd dvicama ) naravno oborit kompresiju motora druga elektronika ( sada je pod pitanjem koliko mogu izdrzat tvoji klipovi neznam tacno !! ali ne vjerujem da mozes ocekivat neku snagu!!! naravno da je isplativije ubacit 1.8T 20v iz tt ili s3 naravno nije ni za odbacit iz golfa 4 taj motor
:cool:
 
Top