Golf 2 GTI 8V problem

Golf 2 GTI 8V problem

Član
Pozdrav momci, ovako imam problem sa golfom gti 8v K glava.
Kad se tek upali motor trokira i nakon sto dam gas 3-4 puta puca iz auspuha i prestaje trokirati, u voznji dok je hladan norrmalno ide i onda nakon sto se motor ugrije a prebrzo se grije pocinje da trza znaci ako se samo malo stisne gas pocinje da trza previse i nema snage. Također plav dim iz auspuha, ulje je normalno znaci normalno ga trosi, potrosnja goriva također normalno mozda cak i manja nego inace, prije nekih mjesec i jace sam mjenjao obije pumpe goriva, jer su otisle skroz. Dali je moguce da pumpa ne baca dovoljno bari ili je neki drugi problem također ima nemiran rad, znaci obrtaji se spuste na 800 pa dignu na 1000 i tako varira konstantno.
 
plav dim nevaljaju gumice na ventilima .... a to da trosi ti normalno ulja to za taj motor nije normalno nije turbak pa da ga potroši ;)
sto se tice trzanja provjeri struju kablove finger svijecice kapu sve to ima uticaja K-glavu ne diraj ni pod razno prvo provjeri ove strujne parametre i nek ti majstor provjeri jel dobro uzubljen i to je to ...
a pumpa glavna velika ti mora biti od 6 bari drugu nemozes ni ubacit jedino ako ti nije mjenjana posuda tj. mali rezervoar koji je od 1.8 monopoint golfa kod njih su manje pumpe tj. od 4 bara a i sam precnik pumpe je manji u odnosu na orginalnu posudu ;)
 
Član
Pregledaj i smijesu,mozda je prebogata (masna) smijesa goriva i zraka.

plav dim nevaljaju gumice na ventilima .... a to da trosi ti normalno ulja to za taj motor nije normalno nije turbak pa da ga potroši ;);)

Motor od 8v gti trosi odredjenu kolicinu ulja i to je normalno,i za svaki motor,posebno star preko 20 godina :).Ne trose samo turbaci ulje.Motor koji ne trosi nimalo ulja nadomjesta ga vjerovatno kondenzacijom para u karter a to nije dobro.
 
Top