golf 2 gtd kako povecat pritisak turbine..?

golf 2 gtd kako povecat pritisak turbine..?

Član
Nedavno sam radio citavu generalku na motoru i mjenjao sam isto turbinu a to sam prepustio mehanicaru koja sta i kako......turbina je dobra i dorbo zuji:icon_biggrin:...i na onoj plocici pise da je kkk k24 turbina.....evo slika cuo sam da se pritisak povecava zavrtanjem sarafa na ovom ventilu oznacenom crvenom linijom......
 

rs6

Član
to ti neko prodav'o maglu, to je obicni vakuum koji otvara / zatvara dio izduvne komore u turbini ...
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ne cackaj, sprzices i tu turbinu.
ma zna li iko ja bi podigao pritisam na 1bar.dovoljno za mene nebi joj smetalo toliko...a ako se nepodize na ovom sarafu zna li iko gdje jer bi volio da auto bude malo zivlji....;);)
 
Član
ljudi kako ne svatate na ovoj turbini hocu dici pritisak nije mi do bacanja para...ova turbina je dobra i sve auto dobto ide al hocu jednostavno da povecam pritisak da vidim kako se auto ponasa..i ako iko zna da mi objasni kako i sta fabricki pritisak je od 0.7-0.8 ja bi na 1 bar,,,kako:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Povecaj(ako mozes?)i takva turbina ce raditi mjesec pa ces morati novu kupovati!

kako povecati to mene interesuje...da crke odma sad....:icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
jesam jarane uradio sam i mogu ti rec da ide puno bolje nego prije....prva druga trag na cesti ostavlja...;);)
 
fino to komso,mogao bi ija na svojoj onda malo,iako ide i bez toga,al et od viska glava neboli,sta da barkam koji saraf:icon_twisted:
 
Član
ooo komso;) koji ti je motor u mene je 1.6 td sa 51kw velika turbina....stavio sam dvije prorezane podloske na crijevo sto ide sa ventila u kompreskorski dio turbine ....
 
Član
ee upravo tako...ee sad sve zavisi koliki prorez uradis na podloskama...u mene je sad pritisak 1.1....ali obavezno uz povecanje pritiska trba se dodat malo goriva na boschpumpi....;);)
 
Top