Golf 2 dupla svjetla ?

Golf 2 dupla svjetla ?

Član
Pozdrav svima , imam problem sa svjetlima stavio sam masku sa 4 fara , i male skopcao h3 sijalice , preko dugih svjetala + , - sa dugih , tako da upali duga sva 4 rade a kratka su samo 2 velika , poslije 2 sata voznje izgori mi brava palenja , rjesio sam bravu pregledao instalaciju nije nigdje drugo gorilo izgleda da sam napravio preopterecenje e sada , kakav relej ide dje da stavim kako sta ?
 
Član
treba ti relej oko 30A, on na sebi ima oznake 87, 86, 85, 30.. kd nadjes javi pa cemo objasniti dalje.. ili ako hoces da ti postavim sliku kako sam ja kod sebe stavljao mozda ce ti biti lakse...
 
Član
foglite.jpg
 
Član
Ja sam sebi nedavno radio to na mom golfu.
Našao sam nekakav boshov relej na otpadu sa kontaktima 30, 85, 86 i 87.

Uzeo sam pobudu sa dugih svjetala(nisam prekidao žicu, nego je samo malo ogolio i zalemio žicu pobude) i spojio je na kontakt releja 85, masu spojio na 86.

Na kontakt releja 30 sam spojio žicu sa akumulatora, a sa 87 ide na male farove.
eo slika kako sam ja to uradio
334i69y.jpg
 
Legend
kod mene su prije mali farovi bili sa h1 sijalicama, pa sam uzeo druge i na njima su bile h3, njih sam prikopcao kako su bili i ovi sa h1 sijalicama na velike farove bez releja, nisam primjetio nikakve probleme evo ima vise od pola god a kad su duga rade sva 4 a kratka samo veliki
 
Legend
trebao bi i ja to malo prekontrolisati mada tako vozim vise od pola godine i nisam nikakav problem primjetio
 
Član
stefan je napisao(la):
trebao bi i ja to malo prekontrolisati mada tako vozim vise od pola godine i nisam nikakav problem primjetio
ne diraj nista dok je sve kako treba ;) meni je sat vremena poslije ugradnje brava vrisnula , ako toliko vozis i sve ok ne brini ;)
 
Član
stefan je napisao(la):
trebao bi i ja to malo prekontrolisati mada tako vozim vise od pola godine i nisam nikakav problem primjetio
Pogledaj...moj drug isto tako maska 4 fara, spojeno fabrički...vremenom kako je isao na duze relacije cesto palio duga i drzao tako, grijalo se pa mu se sprzila neka instalacija....
I ja od kad sam stavio masku sa 4 fara nikako da se nakanim pa da unutrasnje farove dovedem u funkciju...jednom prilikom kad sam bio kod elektricara sa drugom vidim njemu stavio relej, reko' moraces i meni spojiti svjetla da rade ali zar je relej neophodan, koliko znam msm da ne dolazi fabricki.... On nesta isprica, da se rastereti ovo ono, jbg nisam strucan ali ne vrijedi rizikovati ;)
 
Legend
Solomaher je napisao(la):
stefan je napisao(la):
trebao bi i ja to malo prekontrolisati mada tako vozim vise od pola godine i nisam nikakav problem primjetio
Pogledaj...moj drug isto tako maska 4 fara, spojeno fabrički...vremenom kako je isao na duze relacije cesto palio duga i drzao tako, grijalo se pa mu se sprzila neka instalacija....
I ja od kad sam stavio masku sa 4 fara nikako da se nakanim pa da unutrasnje farove dovedem u funkciju...jednom prilikom kad sam bio kod elektricara sa drugom vidim njemu stavio relej, reko' moraces i meni spojiti svjetla da rade ali zar je relej neophodan, koliko znam msm da ne dolazi fabricki.... On nesta isprica, da se rastereti ovo ono, jbg nisam strucan ali ne vrijedi rizikovati ;)

ma vidjecu i ja da ubacim relej jedan dan kad bdem slobodan, a maglenke u karambolki kad sam nekidan kopcao na njih sam ubacio relej
 
Bilo sta u autu kad ugradjujete, pozeljno je skopcati preko releja... pogotovo svjetla, maglenke, sirenu itd. jer relejem odredjujete koliko struje je potrebno za to i to i toliko ce struje teci kroz relej i nema brige oko pregaranja... bez releja kad bi nesto skopcalo, nekontrolisano bi struja proticala, opterecivalo bi instalaciju i vrlo brzo bi negdje instalacija pregorila... kod mene je i propeler hladnjaka preko releja (fabricki), sve sto je ugradjeno je fabricki preko releja, jedino sam ja kratka svjetla stavio preko releja, instalaciju sam skroz rasteretio i nemam brige da ce bilo sta izgoriti... tako i vi uradite, sve vece potrosace preko releja ;)
 
Bilo sta u autu kad ugradjujete, pozeljno je skopcati preko releja... pogotovo svjetla, maglenke, sirenu itd. jer relejem odredjujete koliko struje je potrebno za to i to i toliko ce struje teci kroz relej i nema brige oko pregaranja... bez releja kad bi nesto skopcalo, nekontrolisano bi struja proticala, opterecivalo bi instalaciju i vrlo brzo bi negdje instalacija pregorila... kod mene je i propeler hladnjaka preko releja (fabricki), sve sto je ugradjeno je fabricki preko releja, jedino sam ja kratka svjetla stavio preko releja, instalaciju sam skroz rasteretio i nemam brige da ce bilo sta izgoriti... tako i vi uradite, sve vece potrosace preko releja ;)
Reci mi koliko bi bila ugradnja releja za jaca svijetla sa zicama umjesto originalnih 55w na 90w
 
Član
Al si ti tvrdoglav covjek....znas li ti koliko sijalice od 100w griju? I znas li da te sijalice nisu toliko al samo pise na njima jer su kinezi!
 
Top