Golf 2 1.8 16V GTI mjenjac(problem)

Golf 2 1.8 16V GTI mjenjac(problem)

Početnik
Imam problem sam mjenjacesm s*ebali mi se zupci od rikverca....evo sad poceo da za*ebaca kad krenem u prvu ubacit....
Pa ako neko zna koji mjenjaci odgovaraju mojoj vozilici...dakle...GOLF MK2 1.8 16v GTI

Unaprijed hvala!
 
Član
Nazalost ako ti je original mjenjac od 16v odgovara samo isti ako zelis da izbjegnes promjenu lamele odnosno seta kvacila, jer je na tom mjenjacu "velika" spojnicka(ima veci broj zubaca za razliku od GTI 8v i svih ostalih VW motora) i "veliki" kineticki 100mm (on jos ide na GTI 8v ,1,8GT i tim malo "jacim" motorima).
Ako ti je otisao samo zubcanik rikverca moze se staviti od bilo kojeg mjenjaca iz VW grupacije golf 2,3 jer on nije vezan za ostale brzine 1,2,3....
Ako te zezaju ostale brzine moze biti da ti je upao komdic zubcanika od rikverca, pa sada zapinje ,mozd si iskrivio viljusku ili ostetio zubcanike.
Najbolje je da se mjenjac rastavi i onda znas na cemu si u potrazi za istim mjenajcem sretno (govorim iz iskustva) i da duplo je skuplji od bilo kojer mjenjaca za golfa, jbg to je 16v.
 
Jako tesko za naci...pogotovo da je dobar...jer je svaki 16v je saltan krvnicki i vjerivatno je bio spusten sto steti diferencijalu u mjenjacu...ijako je skup.
 
Član
Evo ti br od covjeka na Palama radi mjenjace i nije skup pa vidi sa njm, barem ces znati da imas dobar mjenjac kada ga uradis, a polovni su rizik!
065 516 732 i 065 645 119

Sto kaze kolega za Pandzu i on je dobar sigurno!Lik ima bruku rasturenih mjenjaca, a mislim da je malo skup!
 
Član
Ja sam stavio kod sebe iz trojke GTI-a 2.0 8V, i dobro me sluzio skoro 5 godina, nedavno opet isti stavio i sve super... dosta je izdrzljiviji od dvojkinog kako kazu, a ja ga nisam bas stedio i dugo je trajao... samo to ce ti izbiti malo vise para iz dzepa, ali je sigurno dobro rjesenje...
 
Član
Imam ja mjenjac velike osovine i to, al su sajle znaci i njih bi morao nabaviti... Ispravan 100%
 
Član
brate skini mjenjac i odnesi ovom na palama napravice ti ga sto posto a nije skup docete mozda 50-70km a nalazi se kad izadjes iz tunela ima restoran dva goluba iza njega
 
Član
dzinn16v
ti nista nebrini imat ces najzdraviji mjenjac u okolini i sire!

jedan od boljih mjenjaca je 2y!
citava stvar u tome mjenjacu sto se ima pokidati jeste diferencijal,to znate i sami!
i to se da rijesiti BOLT- KITOM!
znaci maknuti zakovice i mjesto njih staviti sarafe koji imaju posebnu tvrdocu!
stvar izdrzljivosti rijesena s time da ide i kvalitetnije ulje unutra!
 
MADA FAKA je napisao(la):
dzinn16v
ti nista nebrini imat ces najzdraviji mjenjac u okolini i sire!

jedan od boljih mjenjaca je 2y!
citava stvar u tome mjenjacu sto se ima pokidati jeste diferencijal,to znate i sami!
i to se da rijesiti BOLT- KITOM!
znaci maknuti zakovice i mjesto njih staviti sarafe koji imaju posebnu tvrdocu!
stvar izdrzljivosti rijesena s time da ide i kvalitetnije ulje unutra!



EEE Jedva cekam da ga namontiram...nadam se i bolt kitu samo pomalo;)
 
Član
Znali ko gdje kod nas ima za nabaviti bolt-kit meni su vec dva diferencija stradala.
Hvala
 
Član
Evo i ja vec duze vrijeme(pogotovo u nazad mjesec dana) imam problem sa mjenjacem.
Naime kad hocu ubaciti u rikverc, mjenjac krci ko lud(auto se trzne od ubacivanja u r).
Sad vec duze vrijeme ga saltam u rikverc tako sto malo dohvatim prvu pa onda u rikverc i tada je sve ok.
Problem je i u prvoj(nece da upadne) a kad ga brzo sasaltam u prvu krci(malo ali krci)
Nekad iz druge u trecu nece da presalta (rijetko ali se desava)
E sad ovo pitam? Dali je ovo preopasno, da li moram majstoru odmah ili moze da saceka i dali je dobro da se tad zamijeni set kvacila(posto ga skidaju vec..).
Kvacilo je(ja mislim) za sad ok. nego jbg presao je 220000 pa mislim jeli u redu i to da zamijenim.
Vidio sam broj ovog majstora sa Pala, dali je ok, valja li ista???
Pozz....
 
Top