Golf 2 1.6 td GRIJAČI

Golf 2 1.6 td GRIJAČI

Član
Pozzz.imao sam motor 1.3 benz.i ubacio sam ovaj turbo 1.6 d zamjenuo sam kablove koji idu na motor relej grijača mijenjao isto se ponaša. Naime grijači mi rade čitav Minut tada se čuje relej da kucne. Ugradio sam i žutu diodu koju sam spopjio iza osigurača od grijača,da znam kad crkne osigurač. Instrument tabla je od dizela koja posjeduje žutu diodu samo se ne pali.Sad neznam jos da zamjenim kablove na inst. tabli da ubacim od nove jer su mi tu ostali od starog 1.3 motora. Pa ako neko ima kakav predlog sta da se radi bio bih zahvalan.Pozzz
 
Član
Ne znam bas kako je moguce da ti oba releja (i stari i novi) drze upaljene grijace po minut. Mozda bi jedino logicno bilo da kazem da su ti oba releja losa.
Taj relej je samo vremenski automat koji treba jedno strujno kolo da drzi ukljuceno oko 10 sekundi.
Ako drzi preko 20 sekundi, onda nije dobar i treba ga mijenjati, jer tako stradaju i grijaci i osigurac. Minut je stvarno previse.

EDIT: Mozes li izmjeriti el napon koji dolazi na relej?
koji si poprecni presjek kablova koristio za relej i koji osigurac koristis za grijace (koliko ampera)?
Moras voditi racuna i o opterecenju kada kabliras.
 
Poslednja izmena:
Član
cim ugrabim malo vremena odmah probam . Probacu i na ulazu i na izlazu. Hvala na savjetu pozzz
 
Član
Nema on izlaza, to je relej.
Ovdje sam ja pogrijesio. Debelo pogrijesio...Nisu ni svi releji isti.
Indikacija paljenja treba da radi oko desetak sekundi (za to vrijeme treba da postize temparaturu paljenja), ili manje a relej moze da drzi pod naponom grijace i do 3 minute. Zasto grijaci rade i nakon paljenja, vjerovatno jos dostizu potrebnu temparaturu. Ja sam mislio da ce sa gasenjem indikacije paljenja i oni biti iskljuceni, medjutim nije tako.
Dakle i nakon sto se lampa iskljuci grijaci i dalje mogu da rade do 3 minute. Mozes to pokusati sve i direktno spojiti i vidjeti koliko vremenski ostvaruje kontakt za grijace.
rele_golf_2.jpg

Osigurac ti pretpostavljam strada cesto cim pominjes da si ugradio led diodu po kojoj ces znati kada strada.
Provjeri da li je odgovarajuci osigurac i da li je odgovarajuci poprecni presjek tih kablova koje si koristio za grijace koji normalno vuku puno struju. Pogledaj da li se griju u toku te minute.
 
Top