Golf 2 1.6 plin - potrošnja, karburator ??

Golf 2 1.6 plin - potrošnja, karburator ??

Član
Pozdrav ljudi, radi se o Golfu 1.6 benzin-plin 53kw. Mislim da potrošnja odstupa od normalne. Na 45 kilometara koje prelazim svaki dan ako ga malo pritisnem potroši 8 litara plina ( 10km ). Kupio sam ga s ugrađenim karburatorom od Audija 80 koliko sam uspio skontat i ima saug. Sad me zanima da li je neko upoznat s ponašanjem ovih motora s originalnim karburatorom, da li bi se šta popravilo ? Pali dobro, vuče dobro, radi odlično, ne trokira, ne gasi se, ali troši :D I još jedno pitanje, da li se ovaj obični plin može ugraditi i na jedan od GTI motora jer to planiram uveliko ? Hvala
 
mozes smanjit potrosnju ali ti nece ni ici kako je isao ako zelis ekonomicnost smanji je sam ali ako neznas vozi serviseru nek je smanji tj. onim sto ugradjuju plin ;)
a na GTI masine ide obicni plin ako je sistem K-glava ako je s el.diznama moze onda sekvent mada i na el. dizne moze ici vakuum sistem kao i na K-glavu samo sto na GTI-masine ugradjuje se iskljucivo LOVATO vakuum sistem radi sigurnosti i kvalitete u odnosu na ove malo jeftinije jer cijene se krecu oko 100KM razlike
vaakum sistem lijeva marka 450KM bez atesta
vaakum sistem LOVATO 575KM bez atesta
 
Član
Znam da mogu smanjit na onom "šarafu", ali opet mi ne kontam, ne može toliko trošit, slaba je to mašina. Drug ima Vektru 2.0 16v ne troši toliko, a ide k'o nevrijeme. Imam plin već ugrađen i atest urađen pa ne bih ništa mijenjao, samo nabijem GTI motor unutra pa kad troši nek bar nosi. Do sad sam samo dizele vozio pa se ne razumijem baš u ove potrošaće, koji od GTI motora je najstabilniji kad su u pitanju kvarovi ?
 
ne znam jel planiras ugradjivat motor ili kupovat auto sa Getacom pod haubom , sve u svemu :D2.0 16 v ABF 110 kw i on je najbolji omjer, SNAGA/potrosnja/ izdrzljivost/ :D
 
p.s sto se tice slabijeg i jeftinijeg (jer 2.0 16 v kosta sigurno 500-700 marki ) imas onaj 2.o 8v 85 kw iz golfa 3
on je slabiji ali i duplo jeftiniji :)
 
ah ja sad skonta da to trosi preko 16l na 100 kilometara
to nevalja to je previse mora to ici dole maximlna granica za taj motor je da ti uzme oko 8-9l na 100kilometara
najjeftinija GTI masina za odrzavanje i dijelove 1.8 8v 82Kw ide fino taj motor fino nosi sasiju neka bar za mene mjera sto je najitnije preticanje neki to s jacim masinama nemogu izvest sta taj motor radi u dujinoj sasiji ;)
 
ma mozda taj trosi 8-9 inace :D
2.0 16 v uzima preko 11-12
2.0 8v.. 10-12
g60 12-13 l
vr6 13-14-15-16
tako nekako :D
da se ne lazemo
 
Član
Sve je to fino, ali kad ga počneš sipat koliko god da troši osjeti se. Poskupi su ti 2.0, ne bih to. Ovaj 8v mi se čini kao najbolja opcija, ima snage, a trošit će kao i ovaj 1.6. Sad je počeo trošiti još više, ne znam koji je mu je vrag. Zavrnuo sam na šarafu ,ali sad nema snage, a inace je bio jači na plin nego na benzin. Moram ovih dana kod majstora.
 
Član
pa cuj ti molim te njemu price on bi masinu pod haubom al da trosi ko upaljac neide to tako neg ti rece da si prije vozao samo dizele vrati se ti dizelu i zavrsi poso ocigledno da benzin nije za tebe ;)
 
Sve je to fino, ali kad ga počneš sipat koliko god da troši osjeti se. Poskupi su ti 2.0, ne bih to. Ovaj 8v mi se čini kao najbolja opcija, ima snage, a trošit će kao i ovaj 1.6. Sad je počeo trošiti još više, ne znam koji je mu je vrag. Zavrnuo sam na šarafu ,ali sad nema snage, a inace je bio jači na plin nego na benzin. Moram ovih dana kod majstora.
haha ne znam sta planiras, ali ako pak budes htio 2.0 8v (slucajno) imam ja 2.0 8v GTI za prodat
nije puno para, u autu jos
prodajem jer meni je puno 10-12 litara :D (a plina nemam ugradnjenog i ne vjerujem plinu nikako :D )
 
Član
haha ne znam sta planiras, ali ako pak budes htio 2.0 8v (slucajno) imam ja 2.0 8v GTI za prodat
nije puno para, u autu jos
prodajem jer meni je puno 10-12 litara :D (a plina nemam ugradnjenog i ne vjerujem plinu nikako :D )
haha ne znam sta planiras, ali ako pak budes htio 2.0 8v (slucajno) imam ja 2.0 8v GTI za prodat
nije puno para, u autu jos
prodajem jer meni je puno 10-12 litara :D (a plina nemam ugradnjenog i ne vjerujem plinu nikako :D )
Koja je cijena ??
 
ne znam tacno ni sam , meni je potrebna instalacija da ostane (jer ce najvjerovatnije TD biti unutra pa da ne petljam sa vadjenjem i kupovinom druge instalacije (jer nije golf 2 u pitanju) i tesko mi je nac drugu instalaciju od passata 3 TDI (skupa prije svega i ne da mi se se vadit van pa petljat) a ova trenutna od GTI mi savrseno odgovara :D
sto ti dodje da ga prodajem bez instalacije
mozda nekih 200 KM (mislim da nije puno, samo da mi ne staji dzaba) evo link imas nabrojano otprilike kako i sta, samo bi ti falila instalacija da kupis jos i mozda koja sitnica jos)
http://www.pik.ba/artikal/9280155/motor-2-0-gti-kompletan/#detaljno
 
Član
Sve je to fino, ali kad ga počneš sipat koliko god da troši osjeti se. Poskupi su ti 2.0, ne bih to. Ovaj 8v mi se čini kao najbolja opcija, ima snage, a trošit će kao i ovaj 1.6. Sad je počeo trošiti još više, ne znam koji je mu je vrag. Zavrnuo sam na šarafu ,ali sad nema snage, a inace je bio jači na plin nego na benzin. Moram ovih dana kod majstora.

Pogledaj dal ti smrdi plin na auspuh, po toj tvojoj potrošnji on bi trebo izbacivat živ plin na auspuh. Ne znam čiji ti je isparivač i kolko je star, moguće je da su ti membrane otišle, pa puštaju previše, u tom slučaju ti možeš zavrtat kolko hoćeš, sve džaba. Ne znam sad koji si šaraf zavrto, pošto imaš dva, jedan na isparivaču a imaš drugi na crijevima, on ti je za vuču, vjerovatno si ti svojim čačkanjem to još više poje*o, idi majstoru.
 
Top