Golf 1.6 karburator automatski čok problem??

Golf 1.6 karburator automatski čok problem??

Član
_vwfan_ je napisao(la):
Na kraju krajeva i glavu da skines, usput zamijenis i dihtung. To ti je par sati posla i sve uradis kako treba. Samo ti treba moment kljuc kad budes htio vratiti glavu :cool:

a kad se skida glava mora li se skidat i klackalica sa ventila ili samo sarafi sto drze glavu ?? :icon_question:
 
Član
nemora se bregasta skidati,ali vec kad budes skidao onda promjeni i gumice ventila i obrusi ventile,mozda i vodilice ventila malo ces teze skinuti ventile bez odgovarajuceg alata ali se moze improvizirati uvjek,
 
Član
amkos je napisao(la):
nemora se bregasta skidati,ali vec kad budes skidao onda promjeni i gumice ventila i obrusi ventile,mozda i vodilice ventila malo ces teze skinuti ventile bez odgovarajuceg alata ali se moze improvizirati uvjek,

naravno da bi bilo pametno sve to sredit i pomijenjat u slucaju da se skine glava ;)
 
Izbusi odma i cilindre na specijalu,kupi nove klipove karike letece lezece....i tako smo na kraju od coka dosli do generalke.:D:icon_exclaim:
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Izbusi odma i cilindre na specijalu,kupi nove klipove karike letece lezece....i tako smo na kraju od coka dosli do generalke.:D:icon_exclaim:

hahahha i ja vidim da to tome vodi.....da ja imam jos jedno auto pa da ovo rahat rastavljam i veliku i prostranu garazu i malo dublji dzep tako bi to i bilo :lol:
 
Član
amkos je napisao(la):
mb73 je napisao(la):
on kaze da mu je rekao majstor da se zacepila usisna grana kuda voda prolazi a ako ko bude skidao na licu mjesta granu usisnu i izduvnu nek mu ja Bog na pomoci.:123:

ako je ikad skidana usisna nije problem je skinuti opet,treba samo da ima jake imbuse i da prije odvrtanja stavi imbus i lagano kucka cekicem da popusti i to mora ici ,ja sam na audijevoj glavi skino i usis i izduv bez problema jos na izduvu matice originalne bile 12 cini mi se ali su tako izgorile i zahrdjale pa nije mogao kljuc 12 da oserafi ,pa sam nasao neke lijeve medju brojeve o skinuo to sve,

ovde je golf u pitanju NE moze se skinuti grana na licu mjesta,drugo je audi i pasat.
LP.
 
Član
moze se skinut usisna grana mada ti to ja ne preporucujem da ti radis nego idi nekom majstoru u mene jaran imao isti problem nece da se ugasi automatski cok ili se ugasi pa se u voznji upali sve je probavao mjenjao karburator ali nije se i ni dalje gasio dok nam jedan stari mehanicar nije rekao da ima gumica na usisnoj grani koja se od grijanja i hladjenja deformisala i izgubila svoju elasticnost.nakon lekcije dali smo se na posao skidanje karburatora i svega okolo sto ce smetati da bi dosli do usisne grane na kojoj se sarafi strasno zapekli i nakon dva sata patnje i lomljenja imbusaa odvrnuli smo sarafe.jest da bi bilo najbolje izvadit motor pa natenane to odradit ali nismo imali vremena i ovako smo ostavili cio dan.sretno u radovima;)
 
Član
jeste moguce je skinuti.... ja sam uspio odvrnuti 3 sarafa ...sarafi uopste nisu spekli...al problem mi je bio sto nemam dovoljno dugackog i kvalitetnog imbusa da ga podvucem pod granu i odvrnem ona preostala tri sarafa (iduci s lijeva na desno 3. , 4. i 5. saraf nemogu dosegnut kratak mi imbus) ...
i kad vec nisam skinuo granu uzeo sam pumpu od bicikla ;) i pumpao u crijevo sto ide iz grane u cok ..kasnije kad se to procepilo suknulo mi je pola litre permanta u oci i usta :lol: ... jos u karburatoru nekako je dospio komad silikona i zacepio dotok vode u cok....tako kad sam to sve procepio i ponovo sve vratio i pospajao .....startao auto i kad je nabio radnu temperaturu obrtaji su se spustili na normalu....

ukoliko se problem ponovo desi...onda cu nabavit sebi imbus 6 kako treba i skinut granu i zamijenit tu gumicu na vodenom kanalu.... i usput ispolirat usisne cijevi :123:
 
moze se skinut usisna grana mada ti to ja ne preporucujem da ti radis nego idi nekom majstoru u mene jaran imao isti problem nece da se ugasi automatski cok ili se ugasi pa se u voznji upali sve je probavao mjenjao karburator ali nije se i ni dalje gasio dok nam jedan stari mehanicar nije rekao da ima gumica na usisnoj grani koja se od grijanja i hladjenja deformisala i izgubila svoju elasticnost.nakon lekcije dali smo se na posao skidanje karburatora i svega okolo sto ce smetati da bi dosli do usisne grane na kojoj se sarafi strasno zapekli i nakon dva sata patnje i lomljenja imbusaa odvrnuli smo sarafe.jest da bi bilo najbolje izvadit motor pa natenane to odradit ali nismo imali vremena i ovako smo ostavili cio dan.sretno u radovima;)
U mene isti takav problem ako sam krenuo pod cokom nece da se ugasi aa ako se ugasio upali se u voznji
 
Top