GM i Segway predstavili projekt P.U.M.A.

GM i Segway predstavili projekt P.U.M.A.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako je danas 7. dan ovog mjeseca zasigurno se ne radi o prvotravanjskoj šali i sutra bi na auto salonu u New Yorku General Motors i Segway trebali predstaviti projekt "Personal Urban Mobility and Accessibility"

01.jpg

Projekt Personal Urban Mobility and Accessibility, ili skraćeno P.U.M.A, je ustvari naprednija verzija Segwaya, odnosno njegovog Segway Personal Transportera, koja funkcionira na istom principu, ali putnici, jer ovaj put ih je dvoje, u njemu sjede, zaštićeni su od vanjskih elemenata, a P.U.M.A.-ina autonomija iznosi 55 km isto kao i brzina, dakle 55 km/h. Segway postiže najveću brzinu od oko 20 km/h.
02.jpg

Ovo vozilo pokreće električni motor koji se energijom opskrbljuje iz litij-ionskih baterija, a zamisao je kako bi svi primjerci trebali međusobno biti umreženi kako bi smanjili mogućnost eventualnog sudara i povećali protočost prometa. GM i Segway planiraju uskoro ponuditi ovo vozilo tržištu, a cijena mu još uvijek nije određena, izvori samo navode kako bi se ista mogla kretati oko četvrtine cijene standardnog automobila.
03.jpg

Podsjetimo predstavljanje je zakazano za predstojeći auto salon u New Yoku.
 
Puhne malo jaci vjetar i izvrne me u ovom cudu haha, ako cu vec stalno na promahi biti kao u ovome bolje mi sebi motor kupiti, makar cu ici brze, a motor od 125-150 ccm ide sasvim pristojno, a tako i trosi, bolje to nego ovo cudo, bez uvrede ali mi izgledaju kako svemirska invalidska kolica!!!!
 
Član
ebemu misha, ljudi ionako sjede kuci, sjede na poslu, sjede u autu...bolje da zapale ovo govno jer nakon 2-3 generacije odumrijet ce nam noge, natec hemeroidi i bit ce nam onda ostvaren san svakog muskarca...qrac do poda :icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top