General Motors gasi Švedski Saab

General Motors gasi Švedski Saab

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
General Motor je objavio da gasi švedski brend Saab zbog nemogućnosti pronalaska kupca, pa će tako gubitaški Saab doživjeti istu sudbinu kao i Pontiac te Saturn. Saab će nastaviti s davanjem jamstva prodanim automobilima, servisirati ih i tržište opskrbljivati rezervnim dijelovima.

General Motors je objavio da prodaja švedske kompanije Saab Automobile AB nije završila s uspjehom i da će brend nažalost biti ugašen. Nakon što je prvi kupac Koenigsegg Group AB odustao od kupnje Saaba bez obrazloženja, General Motor je još pregovarao s nizozemskom tvrtkom Spyker Cars te s kineskom kompanijom BAIC (Beijing Automotive Industry Holding Corp). Kineski BAIC je otkupio samo tehnologije modela 9-5 i 9-3, dok Spyker Cars i General Motors nisu uspjeli postići dogovor.

Početkom slijedećeg mjeseca General Motors će krenuti s gašenjem proizvodnje švedskog brenda, koji će doživjeti istu sudbinu kakvu su doživjeli američki Pontiac i Saturn. Saabovi pogoni bit će zatvoreni skupa s dilerskom mrežom diljem svijeta, a trenutni vlasnici modela Saaba, kako tvrdi General Motors, nemaju razloga za brigu, jer će Saab nastaviti davati jamstva, servisirati prodane automobile i opskrbljivati tržište rezervnim dijelovima.

General Motors će zadržati svoje ključne marke Cadillac, Chevrolet, Buick i GMC, te Opel/Vauxhall u Europi. Što će biti s novim Saabovim modelima, limuzinom 9-5 i crossoverom 9-4X, za sada još uvijek nije poznato

66f2f0dce963542e79454065d2d6a6c9.jpg
 
Ajajaj,bas mi je zao,nikad nisam bio neki fan marke,ali sam je uvijek postovo,gotivan je Saab vazda bio,stvarno steta :(
 

emi

Član
i meni pravo zao, danas govorim kako bi volio novog uzet. Nekako mi se uvijek svidjali, nema ih puno a drze se svog nekog stila, Valjda ih to i kostalo?!
 

MTR

Član
kostalo ih je jednom u 80 godina , evo sad opet . Al nije to nista ima Scania , avioni i ostale zaj*ancije , nece Saab tako lako zalec , proizvodnja automobila mozda , ali tu su Vigeni, Gripeni ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top