Gdje kupiti nov mini laptop.

Gdje kupiti nov mini laptop.

Član
U Sarajevu.
Gledao sam po ovim nekim internet stranicama ali nemaju nista u ponudi, ili imaju ali je stara ponuda, nista novo ne postavljaju.
Zanima me sljedece,
gledam po nekim njemackim, srpskim, hrvatskim stranicama solidnih mini laptopa, acer, asus i slicno ima od 150 eura pa na dalje.

Gdje cu u Sarajevu uzet solidan do nekih 400KM cisto za surfanja i offica da je dobar.

Npr. u Srbiji nov ASUS Eee pc ro51bx kosta 169 eura, u Hrvatskoj 190, dok je u Njemackoj 155, a na piku kod nas polovan 400 i ne da ga frajer marke nize:D

Pomozite:cool:


Hajde raja, iko?
 
Član
ja bih ti savjetovao da uzmes neki 13 inchni jer oni mali 10 inchni nisu fakat ni zasta
isprobao sam dosta tih malih i na kraju uzeo Dell Inspiron Z 13" za 800 KM i nisam se pokajao
 
Član
tesko za te pare mozes kod nas uzet ista novo, razmisli i o drugim opcijama, tipa laptop na kredit, ili neki polovan u tom cjenovnom rangu
suljagic je uzeo neki dan mini za nekih 400km, koliko smo pricali zadovoljan je
 
Samo NOV laptop druze..Polovno zaobidji u sirokom luku..Moj prijatelj je neki dan maksuz otisao u Beograd i kupio laptop..Prosao mnogo jeftinije, platio putne troskove, i ostalo mu jos novaca.
 
Član
U Sarajevu je pljacka po tom pitanju roki. Laptopi koji su u normalnim drzavama 1000KM ovdje su i za 500KM skuplji. Fuj.
 
nije mini,malo mi je veci,hehe
uzeo sam druze 12,nesto....acer aspire 2920z i prezadovoljan sam snjim,gledao sam one manje 10-ke ali vjeruj nisu ni za sta,ovaj moj ima performanse "velikih" ali mobilnost mini laptopa,jos sam dobio rezervnu bateriju pa ima slobodu nekih 6-8 sati...nemoj se zezati bezveze sa onim mali,ono je samo za facebook-a,imas samo usb i card readere,nemozes ne igre igrati na njima,ako tipkas stagod duze ne njemu zabole te laktovi jer su ti permanentno na koljenima jer ako se zelis rasiriti onda mozes tipkati samo jednorucno,hehehe

ja sam gledao i 17" cak ali ovo mi je nekako "all in one" jer mozes na njemu zahtjevne progreme raditi a opet ga stavis pod jaknu i odneses...

ja sam imao malo srece jer sam nasao skoro pa nov sa dvije baterije i dosta opreme za 410KM,ali mislim da nije nemoguce naci slicno za slicne pare...Bar danas nije :D
 
Član
Upravo kucam sa ASUS-a Eee PC R051BX...placen 17.218 dinara na akciji u Metro-u (euro kod nas je 105 din sto ce reci 163,98 eura). Imao instaliran Linux Ubuntu operativni sistem, ja instalirao Win 7 SP1 Ultimate koji "gura" lagano. Inace cena u radnjama kod nas mu je 22.999 din. sa instaliranim legalnim Win 7 Starter operativnim sistemom, 18.899 din. bez OS-a.

Instaliran i Office 2010 Professional Plus koji takodje opusteno radi.

Ima Dual Core proc. sa AMD Radeon grafickim jezgrom. Povezivao sam ga sa monitorima koji su Full HD i pustao HD filmove (1080p) koje bez poteskoca "prikazuje". "Monitor" je 10.1 i na njemu mozes gledati HD filmove (720p ali ne i 1080p jer "seckaju").

Jedine 2 mane:
1. valjalo bi da se moze "instalirati" bar jos 1GB rama (ima 1 GB i to je da tako kazem "knap") ali na zalost to nije moguce jer je memorija "integrisana".
2. 3-cell baterija koja bas i nema neku autonomiju rada.

Osim te dve "mane", odlicna spravica. Ja sam prezadovoljan kako radi i ne odvajam se od njega od kad sam ga kupio. Za te pare bolju kofiguraiju ne mozes naci, bar ne kod nas u Srbiji.

Ja sam ga kupio pre 2 meseca i da sada mogu da vratim vreme opet bih jer sam prezadovoljan njime.
 
Top