Gdje curi?

Gdje curi?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
[attachment=1849]
Sta mislite gdje curi ? Na dihtungu kartera ili na diferencijalu ? Definitivno gubim ulje iz motora, za 4 mjeseca mozda litar i pol. A sve je masno tako da nemogu bit siguran gdje pusta.
Help
 

MyX

Član
Da curi na diferencijalu ne bi gubio ulje iz motora, ja pretpostavljam da ti je semering radilice.

Prati odakle ti pocinje to ''curenje'' a ne gdje zavrsava, znaci vidi imas li rasutog ulja oko dithunga glave, ili mozda poklopca motora...Ne vjerujem da je diht. kartera u pitanju
 
Član
vako, mrlja od ulja je skoro citavim obimom motora jedno 5 centi od spoja kartera i bloka i gore i dole. Samo je sa prednje strane samo mrlja, a nazad negdje bas baca i valjda ga vjetar kad se vozi baca maltene do pola auta. Ima ga i po mjenjacu znaci sa strane. Kolko sam ja uspio vidjeti, ne ide ni blizu dihtunga glave. Sa strane gdje remenje nema nikakvih mrlja.
 
Član
da je semering radilice ulje bi se razbacalo i po lameli pa bi se covjek zalio i na slabu vucu
 

MyX

Član
dZaba je napisao(la):
da je semering radilice ulje bi se razbacalo i po lameli pa bi se covjek zalio i na slabu vucu

a kako ja nisam gubio na vuci kada mi je semering radilice ''otisao''?? Sve ovisi u kolikoj je mjeri to ''curenje'', odnosno koliku kolicinu ulja izbacuje. A nisam rekao da je 100% do semeringa, rekoh da pretpostavljam. Ali kako je syncro rekao da nije diht.na glavi, a ni na poklopcu motora, gubi motorno ulje, znaci nije iz mjenjaca, ne ostaje bas puno stvari (a to je semering ili kod filtera ulja da pusta)
 
Član
kod filtera nije filter mu je naprijed samo je ovo dihtung kartera vidis kako negdje iznad sarafa gdje je masnoca najvise se razisla pa se smanjuje prema stranama ako hoces daja da pogledamo pa da se uvjerimo sta je tacno
al ja mislim da je dih.kart.( 5 KM) i malo sarafanja i nema vise curenja
 
Član
Danas sam proveo 6 sati u garazi. Nakon rastavljanja zakljucili smo da je semering radilice ili semering na osovini koja pokrece razvodnik. Ispostavilo se da je onaj na osovini za razvodnik, al sam odlucio da zamjenimo i semering radilice. Ali dosli smo do jos znacajnijeg otrkica. Da je ulje napalo remen i da se on na jednom mjestu poceo raspadati. :icon_evil: Nakon nabavke svih potrebnih dijelova (2x semeringa 8KM, 1x remen 14KM , 1x gumeni dihtung dekla i brezoni 17KM) dali smo se na ubjedjivanje sarafa na remenicama da se odvrnu :cool:
Nakon ugradnje, doslo je do problema.
Nikako nismo mogli da poredamo sve oznake za paljenje. Nakon 2 sata mozganja, zakljucili smo da nas oznaka na zamasnjaku zajebava, zanemarili smo nju, i sve ostale su se poklopile. I auto je upalilo. ;)
Eto, svaka cast MyX bio si blizu :)
 

MyX

Član
Ma nisam drug ja bio blizu, vec su te zadesili problemi skoro pa kao sto su i mene... :D

Drago mi je da si to rijesio i nadam se da neces imati u buducnosti problema sa auticem ;)

PS: Daj molim te reci mi metod koji si koristio prilikom ubjedjivanja sarafa da se odvrnu, ja ne znam nijedan drugi osim da im ''polomim glave'' :D :lol:
 
Član
Hm, pa vako, kad sam imao problema sa sarafima za ispustanje i sipanje ulja u mjenjac. Upotrijebili smo tajno oruzije u vidu starog od jarana. Covjek je stvarno jak to nije normalno, kad rukom stegne sarafe na tockovima ljudi nemogu pistoljem da odvrnu :cool:
A danas su u pitanju bili imbusi, sestougaoni. One koji su bili tvrdoglavi smo dobro izlupali cekicem, i onda zakucali u njih zvjezdastu gedoru, malo poduza poluga i nekako su izasli.
 
Član
Opet curi negdje, majku mu limenu.
Danas stavio novinu ispod reko da vidim, i nakapalo za par sati podobro. Valja opet majstoru...
 
Član
syncro je napisao(la):
Opet curi negdje, majku mu limenu.
Danas stavio novinu ispod reko da vidim, i nakapalo za par sati podobro. Valja opet majstoru...

Lijepi moj de ti prvo operi motor pa cemo onda dalje.Ako si u Ze naleti do mene da pogledam.
 
Član
syncro je napisao(la):
Opet curi negdje, majku mu limenu.
Danas stavio novinu ispod reko da vidim, i nakapalo za par sati podobro. Valja opet majstoru...

Možda mu se ne sviđa novina koju si stavio:lol:
Ako si stavio avaz probaj oslobodjenje ili obratno:D

A do tad pazi nivo ulja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top