Gde carinit auto i koliko dodje carina?

Gde carinit auto i koliko dodje carina?

Gde je najjeftinija carina i koliko bi dosla za Audi a5 2008-2009 godina, 2.0 tfsi sam planirao oko 140-170kw. Planiram benzinca. Ta auta su oko 7000evra do 9000evra sto sam nasao u Holandiji, a ima i skupljih ali to mi je previse skupo.
Cuo sam da ljudi tu iz Bijeljine koji uvoze, carine negde 'dole' jer kazu da je skoro pa duplo jeftnija carina. Problem je sto ja ne znam ime te carine niti znam gde je. Samo sam zapamtio to 'dole' sto bi trebalo da znaci da je dole juzno negde.
Imam jos jedno pitanje, a to je: Gde su najjeftiniji Audiji, Holandija ili Njemacka ili mozda neka druga drzava?
 
I koliko bi dosla za ovog audija?Prodaje neki tog audija mislim da je 2.5 dizel ili 2.7 ali nije ocarinjen godina 2009 ili 08 kaze nije carinjen, pitam koliko bi dosla carina on kaze 7000km... Nesto mi to puno, nije valja toliko carina za ovog audija?
 
Procjenjena cjena auta+carina pa na to sve Pdv u prvom djelu racunice lezi zec,platis 200 eura da ostanes jos 500 dobar to ti je neki vrh koliko mozes smanjit,mozda neko moze I vise al A5 je pa nisu ni ovi u drzavi pasli travu da neznaju kolko sta vrijedi..
 
Top