GASI SE NA LERU GOLF 2 1.3 B

GASI SE NA LERU GOLF 2 1.3 B

Član
Pomazite kolege golf me ubija zadnjih 2-3 dana gasi se na stangasu (leru) nekad radi normalno a u vecini slucajeva se gasi spanu obrtaji skroz jedva radi i onda se ugasi i osjetim na vuci da ga nesto davi, je li imo ko slicnih problema zna li sta moze bit izludi me ovo ovako, stanem na semafor on se ugasi... HVALA
 
Član
Prvo pregledati kakva je guma izmedju karburatora i usisne grane, drugo to je 1.3 motor sa jako poznato "pouzdanim" karburatorom tako da mu ni stelanje kod nekog ko to zna da radi dobro i ima instrument za co2, dobro bi doslo stelanje i karburatora i pregled karburatora...
 
Član
guma nije sigurno nova je kupljena i zamjenjena prije mjesec dana 55km, sad je li karb. ko zna. pozz
 
Član
Imao isti problem juce,zamijenio termo element neki ga zovu indikator temperature u kojem se nalazi bimetal,dodje na leptiru gasa kako sam saznao,rijesio problem....
 
Član
vidi da ti nije spala ona mala zica crne boje do pozarnog lima ona ti daje zivu na ler diznu a jel ti se to desava kad je hladno napolju ili i kad je hladno i toplo pregledaj malo vakuum crijeva da nije puklo koje karburator je zadnje sta moze bit :)
 
Član
vidi da ti nije spala ona mala zica crne boje do pozarnog lima ona ti daje zivu na ler diznu a jel ti se to desava kad je hladno napolju ili i kad je hladno i toplo pregledaj malo vakuum crijeva da nije puklo koje karburator je zadnje sta moze bit :)
sve sam zice pregledo i vakume nije do njih, to mi se desava kad se auto ugrije u vecini slucajeva...
 
Član
Hmm u mene na Pugu dodje blizu leptir gasa skroz pored karburatora,izgleda kao saraf koji se zavrne i na vrhu se nalazi utor za sa dva pina....Prije toga sam takodje promijenio regulator ler gasa....Nesto od toga dvoje mozda ti pravi probleme
 
Član
pomakni razvodnik palenja u smijeru kazaljke na satu jedno 2 do 3 mm i meni se to desavalo kad je hladan i kad radi pod saugom sve je uredu a kad se zagrije i saug se iskljuci pocne nemirno radit trese se hoce i trokirat i odradim to sa razvodnikom sad sve uredu pogledaj iza kucista filtera do pozarnog lima malo vakuum crijevo koje je spojeno na klapnu sauga na karburatoru moze biti i da je do njega to samo ogledalom mozes vidjet ako predhodno skines kuciste filtera .pozz
 
Član
pomakni razvodnik palenja u smijeru kazaljke na satu jedno 2 do 3 mm i meni se to desavalo kad je hladan i kad radi pod saugom sve je uredu a kad se zagrije i saug se iskljuci pocne nemirno radit trese se hoce i trokirat i odradim to sa razvodnikom sad sve uredu pogledaj iza kucista filtera do pozarnog lima malo vakuum crijevo koje je spojeno na klapnu sauga na karburatoru moze biti i da je do njega to samo ogledalom mozes vidjet ako predhodno skines kuciste filtera .pozz
probacu sutra pomjeriti malo razvodnik, da vidim hoce li biti problema posle...
 
Član
probao sam ovo sa razvodnikom i nista, opet isto, medjutim danas mi se pocelo desavati da trza i stuca ponekad, i izgubi na vuci, kada stisnek kvacilo i dam gas do kraja u tom momentu kad se gusi jedva nabije obrtaje do kraja kao da ga nesto zacepi, zna li neko sta moze biti?
 
Član
vidi kakva ti je razvodna kapa i finger nebi bilo lose da uzmes sprej za karburatore i naprskaj ga dobro vozilo mora bit ugaseno sacekaj 10 minuta onda ga upali i dobro ga isturiraj pa ponovi jos jednom neznam sta da ti kazem ako ti se to pocelo odjednom desavat kakva ti je potrosnja probaj skinut povratno crijevo od goriva da ti ono nije gdje zacepilo pa preljeva
 
Član
Drug najbolji moguci savjet za taj motor jeste da ga se sto prije rijesis iz auta jer taj motor je jedno obicno smece koje guta gorivo a ide ko baja i uvijek neki problemi ubaci sebi jaci motor i ima da se preporodis.I ja sam imao iste te probleme dok sam vozao golfa keca sa tim smecem od motora obavezno pogledaj kakva ti je pumpa goriva ona zna zajebavat auto nema snage a kad mu das punu turu nemoze da je primi nego ono kao da ga nesto gusi pa onda tek probije.Znaci pumpa goriva ili je nesto oko karburatora a moze biti i do svijecica pregledaj svijece i kablove da ti neki kabal ne probija.
 
Član
Kolega s posla ima taj 1.3 u Golfu, kod mene 1.6 plin, njegov auto i moj auto razlika nebo i zemlja. Uvijek ima problema, hoće mu se gasiti na leru, pa neće da upali, ali kaže da ne troši. Taj auto na 80 k'o da ide 300, motor benzinac 1.6 je kod nas 100km, toliko ćeš potrošiti na popravku tog. Uzmi 1.6 s ručnim saugom i miran si, ja otkako sam reparirao karb nikad ni najmanjeg problema nisam imao, auto radi stabilno i hladan i vruć, vuče, ne troši puno ni benzina, a o plinu da ne govorim. Napominjem RUČNI SAUG !!!
 
Član
ma kani se karburatora i tih sranja uzmi digifant najbolje rijesenje ti je da ubacis od golfa 3 2.0 8v gti motor i rahat si ;)
 
Top